Iekļaujoties Ērika Ešenvalda 40 gadu jubilejas pasākumu sērijā, Rīgas Stradiņa universitātes jauktais koris Rīga, Rīgas Saksofonu kvartets un ērģelniece Kristīne Adamaite 10. novembrī plkst. 19.00 aicina komponista daiļrades mīļotājus un jaunatklājējus uz koncertu Sirds mulst un raud, un smej Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā (Ģertrūdes ielā 8, Rīgā). Koncertu diriģēs Evita Taranda un Zane Zilberte, kormeistars – Uģis Meņģelis.

Koncertā skanēs klausītāju un koristu mīlētā komponista Ērika Ešenvalda pēdējo gadu opusi, savijoties jauniešu balsu dzidruma degsmei ar saksofonu zeltainumu un ērģeļu cēlumu. Ēriks savā mākslā ir skaistuma un garīguma apdziedātājs, dabas brīnumu izzinātājs, kura partitūrās kora balsis uzplaukst īpašā krāšņumā. Līdzās jau pasaules slavu ieguvušiem kormūzikas darbiem kā O salutaris hostia, Zvaigznes u. c. skanēs poētiskā irokēzu leģenda par vēja izcelšanos Četri vēji saksofonu kvartetam un jauktajam korim, kas pagaidām savu vienīgo atskaņojumu piedzīvojusi Latvijas Radio kora interpretācijā šā gada februārī. Kā arī tautasdziesmu atbalsis Zemes roze, kas būs jaunas versijas saksofonu kvartetam un ērģelēm pirmatskaņojums, un dvēseles lūgšana Adoremus in aeternum ērģelēm, saksofonam un vīru balsīm.

Ērika Ešenvalda mūzika RSU jauktā kora Rīga radošajā dzīvē vienmēr ir ieņēmusi būtisku lomu un kļuvusi par regulāru kora repertuāra sastāvdaļu. Skaņdarbs Zvaigznes korim pat palīdzējis plūkt laurus starptautiskos konkursos.

RSU jauktais koris Rīga ir viens no daudzskaitlīgākajiem jauniešu muzikālajiem kolektīviem. Korī dzied vairāk nekā 70 dziedātāju – RSU studenti, absolventi un draugi. Tas izveidots 1951. gadā un gandrīz 20 gadus darbojies prof. Jāņa Dūmiņa vadībā. Pašlaik kori vada diriģentes Evita Taranda (kopš 2000. gada) un Zane Zilberte (kopš 2006. gada).

Korim šī būs pirmā sadarbība ar Rīgas Saksofonu kvartetu. Tā sastāvā muzicē Katrīna Kivleniece (soprāna saksofons), Artis Sīmanis (alta saksofons), Ainars Šablovskis (tenora saksofons) un Baiba Tilhena (baritona saksofons), kura, starp citu, kādreiz arī dziedājusi RSU jaukta kora Rīga rindās. Koncertā muzikālo skanējumu papildinās ērģelniece Kristīne Adamaite.

Ērika Ešenvalda mūzikas koncerta Sirds mulst un raud, un smej biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā. Biļetes cena – 5 eiro.

Koncertu atbalsta RSU.

Norises vieta