Pārlekt uz galveno saturu
9
jan
RSU Senioru vakars
16:00 - 19:00
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
aula

Lai pateiktos par ieguldījumu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) izaugsmē, jau vairāk nekā 20 gadu RSU rīko Senioru vakaru, uz kuru aicina augstskolas ilggadējos bijušos un esošos darbiniekus. 2020. gadā Senioru vakars notiks ceturtdien, 9. janvārī, plkst. 16.00 RSU aulā (Dzirciema ielā 16).

Visi RSU darbinieki aicināti kopā ar senioriem pakavēties aizgājušo Ziemassvētku noskaņās un baudīt komponista Mārtiņa Brauna dziesmas vokālās grupas Insomnia izpildījumā. Mārtiņš Brauns sava talanta cienītājiem sagatavojis īpašu veltījumu mūzikā – koncertprogrammu, kurā par vadmotīvu kļuvusi populārā un iemīļotā dziesma Veltījums no kinofilmas Ziemassvētku jampadracis.

Šī melodija, gadiem ritot, kļuvusi par latviešu Ziemassvētku dziesmu. Koncertprogrammā tā skanēs jaunā aranžējumā līdztekus maz dzirdētām un nedzirdētām komponista dziesmām. Vai jaunās komponista dziesmas taps tikpat mīļas kā koncerta tituldziesma, rādīs laiks, bet jau tagad ir skaidrs, ka programma Veltījums būs kā brīnišķīga muzikāla dāvana dažādām klausītāju gaumēm.

"Programmā Veltījums skanēs dziesmas, kuras aicinās uz pārdomām par cilvēciskajām vērtībām, par to, kādi mēs esam dabas un Dieva priekšā. Būs arī jautras dziesmas par ziemu un sniegu ar Braunam tik raksturīgo muzikālo rotaļīgumu, kā arī citi pazīstami komponista skaņdarbi jaunās skaņās," stāsta koncerta režisors Valdis Pavlovskis.

Skanēs dziesmas ar Broņislavas Martuževas, Jāņa Petera, Māras Zālītes, Egila Zirņa un citu dzejnieku dzeju, un tās izpildīs pats Mārtiņš Brauns, būdams arī pie taustiņinstrumentiem, stīgu kvartets Juno Otto Trapāna vadībā un vokālā grupa Insomnia

Kaut jauniešu grupa Insomnia nodibināta vien pērnā gada novembrī, tā jau pārliecinoši pieteikusi sevi Latvijā, uzstājoties dažādos koncertos kopā ar izciliem mūziķiem, piemēram, Raimondu Paulu, Aminatu, Jāni Stībeli u. c. Insomnia nonākusi arī starptautiskajā apritē, iegūstot otro vietu vienā no pasaules vadošajiem a cappella konkursiem – Moscow Spring A Cappella. Grupu veido esošie un bijušie Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, kurus vieno mūzikas mīlestība, dziedāšana un vēlme sasniegt visaugstākos mērķus. "Mūs vilina iespēja parādīt sevi visdažādākajos vokālās dziedāšanas stilos un žanros," viņi saka. "Tas, ka Mārtiņš Brauns izvēlējies grupu Insomnia saviem koncertiem, ir liels gods un arī atbildība," atzīst grupas vadītājs Roberts Memmēns.

"Mārtiņš Brauns ir skaņu pasaules tēlnieks. Noskaldot mūzikai visu lieko, viņš māk atvērt savu melodiju dvēseli skaidri un vienkārši, turklāt tikai tā, kā to prot viņš vienīgais. Ne velti viņa līdzšinējie darbi ieguvuši tik milzīgu popularitāti, turklāt ne tikai Latvijā vien," atzīst koncertprogrammas Veltījums producents Jānis Kļaviņš. "Strādāt pie šādas programmas ir reizē izaicinājums un atzinība manam un manu kolēģu darbam."

Fotoattēli no RSU Senioru vakara iepriekšējos gados

Norises vieta

Telpa
aula
Datums:

Kontaktinformācija