Pārlekt uz galveno saturu

Šoruden tautas deju mīļotājus un cienītājus iepriecinās jau otrais koncerts Tautas deju zelta graudi, kas 2019. gada 4. novembrī notiks uz Dailes teātra Lielās skatuves, un tajā uzstāsies arī Rīgas Stradiņa universitātes Tautas deju ansamblis Ačkups. Šis būs viens no retajiem koncertiem, kuru programmā iekļautas tikai leģendāras Latvijas horeogrāfijas vecmeistaru dejas, kas veido latviešu tautas deju zelta fondu.

Pēc pirmā izcilāko Latvijas horeogrāfu iestudējumu koncerta, kas notika 2017. gadā, kļuva skaidrs, ka visas pazīstamās un publikas iemīļotās tautas dejas vienā pasākumā nav iespējams parādīt. "Viņu atstātais mantojums, kas ir patiešām milzīgs, joprojām iedvesmo jaunos horeogrāfus, tāpēc ir tik svarīgi to saglabāt nākamajām paaudzēm. Šodienas straujajā dzīves ritumā, kad uz skatuves nonāk galvenokārt spilgti un talantīgi mūsdienās tapuši horeogrāfijas darbi, reti varam vienā koncertā baudīt tik daudzas slavenās vecmeistaru dejas," stāsta koncerta mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs un tautas dejas pedagogs Vladimirs Ponomarjovs.

Veselu gadu koncerta dalībnieki – vairāk nekā 300 dejotāji – gatavojās koncertam, atjaunojot un mēģinot reti izpildītas un reizēm pat aizmirstas dejas, kuras mūsdienās pamazām pazūd no deju kolektīvu repertuāriem. Koncerta programmā iekļautas visiem labi zināmas, dejotāju un publikas iemīļotas dejas, piemēram, Irēnas Strodes spožā Stūru stūriem tēvu zeme, Harija Sūnas liriskā Pie Daugavas un jautrā Ludzas kadriļa, Ulda Žagatas cēlais Ačikops.

Koncertā tiks izpildītas arī Alfrēda Spuras, Imanta Magones, Ulda Šteina, Aijas Baumanes un Zinaīdas Zeltmates skaistākās dejas.

Skatītāji izcilās dejas varēs baudīt Rīgas labāko tautas deju ansambļu Dancis, Vektors, Rotaļa, Ačkups un Dzintariņš izpildījumā.

Norises vieta

Telpa
Lielajā zālē
Datums:

Kontaktinformācija