Pārlekt uz galveno saturu

2020. gada 5. martā plkst. 12.30 uz Siguldu dosies RSU Veselības ekspresis, kurā RSU medicīnas studenti pārbaudīs ausu veselību, izmērīs asinsspiedienu, noteiks ķermeņa masas indeksu, stresa un miegainības līmeni un veiks citas veselības pārbaudes.

3. martā atzīmējam Pasaules dzirdes dienu, tāpēc šajā Veselības ekspresī topošie mediķi no RSU Otorinolaringoloģijas studentu zinātniskā pulciņa stāstīs, ko varam darīt, lai saglabātu labu dzirdi visa mūža garumā.

Gunta_Sumeraga-lead.gif"Dzirde ir viena no cilvēka maņām, kuras zudums var būt neatgriezenisks, tāpēc ir ļoti svarīgi laikus rūpēties par ausu veselību," uzsver RSU Otorinolaringoloģijas katedras vadītāja un ārste Gunta Sumeraga (attēlā). "Ir dažādas iedzimtas un iegūtas dzirdes problēmas, kuru ārstēšana jāuztic speciālistiem, bet ir daži veidi, kā paši varam rūpēties par dzirdi. Pirmkārt, tā būtu izvairīšanās no trokšņa, kas pārsniedz 80–85 decibelus, jo šāds skaļums ilgstošā laika periodā var bojāt dzirdes šūnas. Strādājot skaļā vidē gan darbā, gan mājās, jālieto ausu aizsarglīdzekļi – austiņas vai ausu aizbāžņi. Otrkārt, ausu veselībai kaitīga ir ausu tīrīšana ar vates kociņiem, kas var radīt mikrotraumas un veicināt infekcijas rašanos. Treškārt, dzirdes šūnas var bojāt vīrusu infekcijas vai asinsrites traucējumi. Ja pēkšņi aizkrīt auss, parādās troksnis ausīs vai galvā un šīs sajūtas nemazinās 24 stundu laikā, tad nekavējoties jādodas pie ārsta. Saņemot savlaicīgu ārstēšanu, šos dzirdes traucējumus var novērst."

Sadarbībā ar AS Pasažieru vilciens RSU Veselības ekspresis jau kopš 2013. gada ir kursējis dažādos maršrutos: uz Rēzekni, Tukumu, Jelgavu, Sloku, Aizkraukli, Siguldu, Cēsīm un Skulti. Šajos reisos RSU topošie mediķi veic vienkāršas veselības pārbaudes, kā arī informē katru reizi par kādu īpašu tēmu: par onkoloģijas, sauļošanās un diabēta riskiem, par sirds, plaušu, acu veselību u. c.

Atpakaļceļā uz Rīgu no Siguldas vilciens izbrauks plkst. 14.07 (vilciena Nr. 837).

RSU_Veselibas_ekspresis_05.03.2020..png

Norises vieta

Datums:

Kontaktinformācija