okt
Sadarbības līguma parakstīšana starp RSU un Aņhuejas Ķīniešu medicīnas universitāti
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
rektorāta zāle

Pirmdien, 2. oktobrī, plkst. 9. 30 Rīgas Stradiņa universitātes rektorātā notiks svinīgā līguma parakstīšana ar Aņhuejas Ķīniešu medicīnas universitāti (Anhui University of Chinese Medicine). Līgums paredz, ka abas puses apņemas turpināt un stiprināt sadarbību tādās jomās kā tradicionālā un integratīvā medicīna, pieredzes apmaiņa izglītībā un zinātnē, kā arī kultūras veicināšana.

Aņhuejas Ķīniešu medicīnas universitāte dibināta 1959. gadā. Tai piešķirts valsts nozīmes izglītības un pētniecības iestādes statuss, un izglītība tiek nodrošināta visos līmeņos, ieskaitot doktora studijas. Galvenie studiju virzieni – akupunktūra, integratīvā medicīna, māszinības, farmakoloģija, ekonomika un vadības zinības medicīnā, medicīnas informācijas tehnoloģijas. Universitātes pakļautībā atrodas četras slimnīcas. Līdz šim dibinātas sadarbības attiecības ar vairāk nekā 40 augstākās izglītības iestādēm ārzemēs, tostarp, ASV, Austrālijā u. c. Klīniskajā praksē, kā arī bakalaura un maģistra līmeņa studijās pārstāvēti studenti no 20 valstīm un reģioniem. Universitātes mācībspēku sarakstītās grāmatas ir ieguvušas valsts standarta statusu un tiek lietotas kā mācīblīdzekļi daudzās citās Ķīnas universitātēs. Tradicionālās ķīniešu medicīnas un integratīvās medicīnas attīstībā universitāte ieguldījumu sniedz, pētot tieši Aņhuejas farmaceitiskās tradīcijas. Studenti vasaras praksē dodas mēnesi ilgā nometnē uz pasaulslaveno Huanšaņa kalnu, mācās ievākt un atpazīt reģionam raksturīgos ārstnieciskos augus, tos apstrādāt un lietot darbā.

Aņhuejas Ķīniešu medicīnas universitātes mājaslapa angļu valodā pieejama šeit.

Norises vieta

Telpa