Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedra kopā ar Latvijas Internistu biedrību un Latvijas Hematologu asociāciju 3. februārī organizē tiešsaistes semināru COVID-19 infekcijas ietekmi uz miokardu un organisma hemostāzes procesiem.

Mērķauditorija: docētāji, dažādu specialitāšu ārsti, rezidenti, vecāko studiju gadu studenti

Lai dalībnieki saņemtu pasākuma saiti, nepieciešama iepriekšēja reģistrācija.

Programma

COVID-19 saistība ar miokardītiem

Miokarda bojājums ir viena no bīstamākajām COVID-19 infekcijas komplikācijām. Pat mazsimptomātiskiem pacientiem vēlīnu un ilgtermiņa komplikāciju risks ir gana augsts. Vakcinācijas procesā atzīmē minimālu miokardītu skaita pieaugumu gados jaunākiem pacientiem, taču tas nav nozīmīgs ne klīniski, ne arī statistiski. Vakcinācijas ieguvumi mērojami ar smagas norises saslimšanu skaita ievērojamu samazinājumu.

Kardiologs prof. Oskars Kalējs

COVID-19 vs coagolopathy: pathogenetics and biomarkers based clinical management

Nesabalansēta imūnās un hiperkoagulācijas reakcija Covid-19 patoģenēzē, hiperkoagulācijas vs antikoagulācijas ārstēšana ar COVID-19 saistīta tromboze, trombotiska aktivitāte un septiska diseminēta intravazāla koagulopātija, arteriāla tromboze, kuru izraisa Covid-19 vīrusa infekcija.

Klīniskais hemostāzes speciālists prof. Julius Ptašekas (Lietuva)1

1Lekcija notiks angļu valodā, jautājumus varēs uzdot latviešu, krievu vai angļu valodā.

Semināru vadīs Iekšķīgo slimību katedras vadītājs prof. Aivars Lejnieks.

Interesenti aicināti iesūtīt savus jautājumus iepriekš pa e-pastu aivars[pnkts]lejnieksatrsu[pnkts]lv un tie tiks pārsūtīti lektoriem.

Telpa
tiešsaistē, platformā Zoom