Trešdien, 24. oktobrī, notiks Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultātes Starptautiskā biznesa un ekonomikas katedras docētāju Eugene Eteris un Daiņa Zelmeņa jaunāko monogrāfiju atvēršana.

Asoc. profesora E. Etera monogrāfija* ir uzrakstīta, lai pieminētu Latvijas simtgadi un šajā sakarībā raksturotu trīs galvenās problēmas:
1) globālie un  Eiropas izaicinājumi šodienas Latvijas sociāli ekonomiskajā attīstībā;
2) Latvijas politiskās ekonomijas atjaunošanas nepieciešamība, lai tiktu galā ar šiem izaicinājumiem;
3) parādīt tās dažas izmaiņas, kuras būtu nepieciešamas Latvijas izaugsmes modelī, lai atbalstītu tā progresīvu evolūciju nākamajos gadu desmitos.
* Eteris E. Latvia in Europe and the world: growth strategy for a new centennial. – Zinātne Publish, Riga, Latvia, 2018, 208 pp. ISBN 978-9934-549-55-7

eteris-monografija-vaks.jpg

Asoc. profesora Daiņa Zelmeņa monogrāfija** ir veltīta ekonomiskajā teorijā ļoti strīdīgā jautājuma – kādai jābūt valsts varas aparāta lomai ekonomikā, kas būvēta uz brīvā tirgus un brīvās konkurences pamatiem – noskaidrošanai. Vai valsts tirgus ekonomikas norisēs ir tikai pasīvs vērotājs vai arī šo procesu aktīvs līdzdalībnieks? Šīs monogrāfijas mērķis – izvērtējot ekonomiskās domas atstāto mantojumu, mēģināt noteikt to optimālo lomu, kādu valstij, arī Latvijai, ar tās ekonomiskās un politiskās varas aparātu vajadzētu ieņemt mūsdienu tirgus ekonomikas norisēs.
** D. Zelmenis. Valsts loma tirgus ekonomikā: teorija un prakse. RSU, Rīga, 2018. g., 316 lpp. ISBN 978-9934-563-34-8

zelmenis-monografija-vaks.jpg

Norises vieta