Trešdien, 6. septembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā, Dzirciema ielā 16, notiks starptautiska konference "Kā risināt kariesa problēmu zobārstniecībā? Pasaules pieredze", kurā apskatīs kariesa profilakses un ārstēšanas aktualitātes pasaulē un Latvijā.

Pateicoties izglītojošam un profilaktiskam darbam zobārstniecībā no 1993. līdz 2008. gadam kariesa intensitāte bērniem un jauniešiem Latvijā samazinājās par 40 %. Sākoties ekonomiskajai krīzei, šī pozitīvā tendence zuda un tagad zobārstniecības speciālistus pārsvarā apmeklē akūtu sāpju gadījumā, nevis profilakses nolūkos. “Kariess skar gandrīz visus Latvijas bērnus, 31 % no 2–3 gadus veciem bērniem jau ir kariess, bet 12 gadu vecumā zobu veselība ir vēl sliktāka – agrīni bojājumi pusaudžiem ir vērojami vidēji 9 zobos. Novecojot, daudziem cilvēkiem mutē paliek aizvien mazāk zobu ­– 40 % iedzīvotāju vecuma grupā no 60 līdz 72 gadiem jau daļēji vai pilnībā tos ir zaudējuši,” situāciju Latvijā un problēmas aktualitāti raksturo RSU Zobārstniecības fakultātes asociētā profesore Egita Senakola un uzsver, ka ar savlaicīgiem profilakses pasākumiem kariess ir novēršams.

Konferencē uzstāsies nozares līderi pasaulē – prof. Nikola Inesa (Nicola Innes) un Dāvids Evanss (Dafydd Evans) no Dandī Universitātes Skotijā un prof. Marija Terēze Floresa (Marie Therese Flores) un prof. Huans Eduardo Oneto (Juan Eduardo Onetto) no Valparaiso Universitātes Čīlē, kuri iepazīstinās ar kariesa diagnostikas aktulitātēm un mūsdienīgām kariesa ārstēšanas metodēm bērniem.

Īpaši aicināti piedalīties medicīnas speciālisti, kas strādā ar bērniem, jo konferencē tiks apskatītas bērnu zobārstniecības tēmas, kā arī kariesa profilakse, agrīna kariesa diagnostika un ārstēšana.

RSU studentiem, rezidentiem, doktorantiem un darbiniekiem konferences apmeklējums bez maksas.

Lai iegūtu sertifikātu par konferences apmeklējumu, tālākizglītības punktus un saņemtu konferences materiālus, lūdzam iepriekš reģistrēties konferences mājaslapā.

Konferences programma

Dalībnieki