Pārlekt uz galveno saturu

Otrdien, 27. novembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un Rīgas Stradiņa universitāte sadarbībā ar Baltijas jūras valstu padomes sekretariātu, Zviedrijas institūtu un Zviedrijas Civilās aizsardzības aģentūru organizē starptautisku konferenci Sabiedrības drošība Baltijas jūras reģionā: izaicinājumi un risinājumi (Societal Security in the Baltic Sea Region: Challenges and Solution).

Starptautiskajā konferencē, kuras vadmotīvs ir drošības jautājuma ieviešana izglītībā un sabiedrības izpratnes veicināšana par drošību Baltijas jūras valstu reģionā, eksperti no Lielbritānijas, Vācijas, Igaunijas, Apvienoto Nāciju Organizācijas, Zviedrijas un Latvijas identificēs kopīgus izaicinājumus un vienosies par potenciāliem risinājumiem sabiedrības drošības stiprināšanā. Konferencē piedalīsies Baltijas līderības programmas absolventi, kuri ikdienā rūpējas par savas valsts iedzīvotāju drošību (plašāk šeit).

Konferencē tiks sniegts ieskats un papildinātas dalībnieku zināšanas par pašreizējo sabiedrības drošības kultūru Baltijas jūras reģionā un to, kā risku uztvere ietekmē izpratni par sabiedrības drošību.

Konferences programma sastāv no vairākiem blokiem – divām paneļdiskusijām par izglītību kā sabiedrības drošības būtisku elementu un  sabiedrības izpratnes veicināšanu reģionālajā līmenī, kā arī diviem interaktīviem semināriem. Īpaši šai konferencei tika izveidots piemērs ar papildinātās realitātes izmantošanu sabiedrības izglītošanā par drošību – piemērs tiks demonstrēts, izmantojot bukletu Vai tu zini, kā rīkoties ārkārtas gadījumos.

Programma
9.00–9.30

Agrita Kiopa, Rīgas Stradiņa universitātes zinātņu prorektore
Dimitrijs Trofimovs, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs
Maira Mora, Baltijas jūras valstu padomes sekretariāta ģenerāldirektore
Nils Svartz, Zviedrijas civilās aizsardzības aģentūras ģenerāldirektora vecākais padomdevējs, Zviedrijas civilās aizsardzības aģentūras bijušais ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs

9.30–10.10

VIESLEKCIJA
Kopējā sabiedrības drošība: kur mēs stāvam ar jēdzienu “kopējā”?
Kristina Syk, Straterno AB izpilddirektore un stratēģiskā konsultante, Zviedrija
Kristina Syk ir pieredze gan Zviedrijas civilajā, gan militārajā aizsardzībā. Pēdējos sešu gadus Kristina strādājusi pie Zviedrijas totālās aizsardzības koncepcijas izstrādes, īpaši ar civilās aizsardzības jautājumiem. Līdzautore grāmatas projektā Sabiedrības drošība Baltijas jūras reģionā: pieredzes kartēšana un politikas nozīmīguma celšana, Latvijas Ārpolitikas institūts, 2018.

10.30–11.30

1. DISKUSIJA

IZGLĪTĪBA KĀ SABIEDRĪBAS DROŠĪBAS KULTŪRAS PAMATELEMENTS
Moderatore: Elīna Vrobļevska, Rīgas Stradiņa universitāte

 • Mārtiņš Baltmanis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks, Latvija
  Sabiedrības drošība kā valsts izglītības sistēmas sastāvdaļa
 • Ruta Siliņa, Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja, Latvijas Republikas Tiesībsarga birojs, Latvija
  Izglītojošo materiālu izplatīšana sabiedrībai par krīzes situācijām: Latvijas ministriju gadījumu analīze
 • Elisabeth Braw, Aizsardzības un drošības studiju Apvienoto Karalisko dienestu institūts, Lielbritānija
  Drošas sabiedrības identitāte
 • Alain Pagani, Vācijas Mākslīgā intelekta pētniecības centra Paplašinātās realitātes departamenta direktora vietnieks
  Paplašinātās realitātes izmantošana izglītojot par sabiedrības drošību

overly-logo.pngDigitālās aģentūras Overly prezentētie paplašinātās realitātes piemēri par izglītošanu sabiedrības drošības jautājumos.
www.overly.lv

11.30–12.30

2. DISKUSIJA

REĢIONĀLĀS IZPRATNES VEICINĀŠANA: PIELĀGOTA PIEEJA
Moderatore: Elīna Vrobļevska, Rīgas Stradiņa universitāte

 • Roberts Ķīlis, sociālantropologs, bijušais izglītības un zinātnes ministrs, Latvija
  Sabiedrības riska uztvere
 • Aleksandra Moorast, Igaunijas Publisko attiecību asociācijas valdes locekle
  Mūsdienu pieeja izpratnes veicināšanas kampaņu veidošanā un risinājumi sarežģītas informācijas nodošanā
 • Sabine Freizer, ANO Sievietes, Reģionālās pārvaldes, miera un drošības politikas padomniece, Apvienoto Nāciju Organizācija
  Dzimumatbildīgas izpratnes veicināšana katastrofu riska mazināšanā nacionālā un reģionālā līmenī
 • Magnus Ekengren, Zviedrijas Aizsardzības universitātes Drošības, stratēģijas un līderības departamenta profesors
  Sabiedrības izpratnes veicināšana par starptautisko aktieru daudzveidību un pievienoto vērtību Baltijas drošībā

Konference norisināsies Rīgas Stradiņa universitātē Rīgā, Dzirciema ielā 16, un ikviens interesents to varēs vērot neklātienē VUGD mājaslapā. Konference darba valoda – angļu.

Mediju iespējas: foto, video un komentāra iegūšanas iespējas pirms konferences no plkst. 8.30 līdz 8.55, jo klātienē vērot konferenci nebūs iespējams. Lūgums savlaicīgi, līdz 26. novembra plkst. 11.00, pieteikt savas vēlmes, rakstot uz inta[pnkts]palkavnieceatvugd[pnkts]gov[pnkts]lv vai zvanot 27098250.

Patlaban Latvija prezidē Baltijas jūras valstu padomē (BJVP), kuras ietvaros VUGD kā atbildīgais dienests valstī par civilo aizsardzību, organizē vairākus pasākumus, tostarp arī šo starptautisko konferenci, kuras rezultāti tiks izmantoti turpmākajam darbam BJVP un vienlaikus arī kopējās sabiedrības drošības kultūras kā prioritātes attīstīšanā. BJVP ir vispārējs politisks reģiona starpvaldību sadarbības forums, kas dibināts 1992. gadā un to veido 11 Baltijas jūras reģiona valstis – Zviedrija, Somija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Vācija, Polija, Dānija, Norvēģija, Īslande un Krievija, kā arī Eiropas Komisija.

 

 

CBSSupdatedLatvia1.png

Norises vieta

Telpa
Hipokrāta auditorija
Datums: