Sestdien, 3. februārī, plkst. 16.00 Rīgas Stradiņa universitātes aulā notiks tautas deju koncerts Roku rokā simtgadē.

ackups_koncerts_roku_roka_simtgade_plakats-lead.jpgSvētki jāgaida un jāsvin kopā, tāpēc Rīgas Stradiņa universitātes Tautas deju ansamblis Ačkups ir uzaicinājis ciemos Lietuvas Veselības zinātņu universitātes Medicīnas akadēmijas Tautas deju ansambli Ave Vita, kā arī Rīgas Celtniecības koledžas jauniešu deju kolektīvu Austris un bērnu Tautas deju ansambli Dzintariņš, lai Rīgas Stradiņa universitātes aulā vienotos kopīgā koncertā.

Koncerta pirmajā daļā uzstāsies Lietuvas draugi un izdejos deju programmu, ko ansamblis un tā pavadošā vokālā grupa gatavo uz Lietuvas Dziesmu un deju svētkiem šā gada jūlijā, kas veltīti Lietuvas simtgadei. Savukārt koncerta otrajā daļā uzstāsies rīdzinieki, kas izdejos gan tās dejas, kas tiek gatavotas XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzvedumam Māras zeme, kā arī latviešu skatuvisko deju koncerta Vēl simts gadu dejai repertuāru.

"Visiem kolektīviem ir liels prieks uzstāties un izdejot dejas vēl pirms skatēm, kad dejas sniegumu vērtēs Latvijas tautas deju profesionāļi, tāpēc uz koncertu ir aicināts ikviens interesents, kam sirdij tuva ir gan latviešu, gan lietuviešu skatuviskā tautas deja," stāsta Ačkupa vadītāja Elita Treilone.

Neņemot vērā to, kā kolektīviem veiksies republiku skatēs, vēl pirms abu valstu dziesmu un deju svētkiem Latvijas un Lietuvas kolektīvi jūnijā tiksies studentu svētkos Gaudeamus Igaunijā (Tartu), kur atkal dejos kopā vienā deju laukumā.

Koncerta apmeklējums ir par brīvu.

Norises vieta

Telpa