4. jūnijā Rīgas Stradiņa universitātē notiks cikla Mākslīgie neironu tīkli un dziļā mācīšanās trešais (pēdējais) vebinārs Individuāli izstrādāto dziļās mācīšanās projektu prezentācijas un diskusijas.

Trešajā vebinārā katram dalībniekam būs iespēja prezentēt savu projektu, sniedzot izvēlētās problēmas un datu kopas raksturojumu, datu kopas sagatavošanu mākslīgā neironu tīkla apmācībai, labākā mākslīgā neironu tīkla veida izvēli un secinājumus.

Par lektoru

Dr. sc. ing. Uldis Doniņš ir RSU Informācijas tehnoloģiju departamenta Informācijas sistēmu nodaļas vadītājs. Uldis ir paplašinājis savas zināšanas un pieredzi mašīnmācīšanās (machine learning) un datietilpīgā skaitļošanas (data intensive computing) jomās Bufalo Universitātes, ASV, Inženierzinātņu un lietišķo zinātņu fakultātē. Mašīnmācīšanās kā daļa no mākslīgā intelekta nozares nodrošina datorsistēmu mācīšanās un lēmumu pieņemšanas iespējas, balstoties uz pieejamajiem datiem, izmantojot dažādus uzraudzītās (supervised), nepārraudzītās (unsupervised) un stimulētās (reinforcement) mācīšanās modeļus. Datietilpīga skaitļošana risina jautājumus attiecībā uz dažādiem datu formātiem, glabāšanas modeļiem, programmatūras arhitektūru, programmēšanas modeļiem un algoritmiem, kā arī rīkiem liela apjoma datu analīzei.

Par vebināru ciklu

Pieaugot skaitļošanas tehnikas jaudai un iespējām, mākslīgā intelekta risinājumi ieņem arvien lielāku lomu dažādu procesu norisē un veikšanā. Seminārā tiks apskatīts, kas ir mākslīgie neironu tīkli, to uzbūves principi un veidi. Ar praktisku piemēru palīdzību tiks demonstrētas iespējas mākslīgo neironu tīklu izmantošanā dažādu veidu risinājumos ar Python un Tensorflow.

Semināra ietvaros tiks aplūkoti aktuālie dziļās mācīšanās algoritmi un to realizācijas iespējas, izmantojot Python, kas ir viena no populārākajām programmēšanas valodām.

Praktiskā daļa ir balstīta uz patstāvīgā darba, realizējot dziļās mācīšanās projektu.

Telpa
tiešsaistē, platformā Zoom