Pārlekt uz galveno saturu

21. maijā Rīgas Stradiņa universitātē notiks cikla Mašīnmācīšanās pamati trešais (pēdējais) vebinārs Individuāli izstrādāto mašīnmācīšanās projektu prezentācijas un diskusijas.

Katram dalībniekam būs iespēja prezentēt savu projektu, sniedzot izvēlētās problēmas un datu kopas raksturojumu, datu kopas sagatavošanu mašīnmācīšanās algoritma apmācībai, labākā algoritma izvēli (salīdzinājums starp vismaz trim algoritmiem), hiperparametru vērtību noteikšanu un secinājumus.

Par lektoru

Dr. sc. ing. Uldis Doniņš ir RSU Informācijas tehnoloģiju departamenta Informācijas sistēmu nodaļas vadītājs. Uldis ir paplašinājis savas zināšanas un pieredzi mašīnmācīšanās (machine learning) un datietilpīgā skaitļošanas (data intensive computing) jomās Bufalo Universitātes, ASV, Inženierzinātņu un lietišķo zinātņu fakultātē. Mašīnmācīšanās kā daļa no mākslīgā intelekta nozares nodrošina datorsistēmu mācīšanās un lēmumu pieņemšanas iespējas, balstoties uz pieejamajiem datiem, izmantojot dažādus uzraudzītās (supervised), nepārraudzītās (unsupervised) un stimulētās (reinforcement) mācīšanās modeļus. Datietilpīga skaitļošana risina jautājumus attiecībā uz dažādiem datu formātiem, glabāšanas modeļiem, programmatūras arhitektūru, programmēšanas modeļiem un algoritmiem, kā arī rīkiem liela apjoma datu analīzei.

Nodaļas vadītājs
Par vebināru ciklu

Pieaugot skaitļošanas tehnikas jaudai un iespējām, mākslīgā intelekta risinājumi ieņem arvien lielāku lomu dažādu procesu norisē un veikšanā. Mašīnmācīšanās kā daļa no mākslīgā intelekta jomas nodrošina datora apmācīšanos un lēmumu pieņemšanu, pamatojoties uz pieejamajiem datiem. Vebinārā tiks apskatīts, kas ir mašīnmācīšanās, tās veidi un algoritmi, kā arī sniegts ieskats datu apstrādē un izmantošanā mašīnmācīšanās algoritmu realizācijā. Vebinārā tiks aplūkoti aktuālie mašīnmācīšanās algoritmi un to realizācijas iespējas, izmantojot Python, kas ir viena no populārākajām programmēšanas valodām.

Praktiskā daļa ir balstīta uz patstāvīgā darba, realizējot mašīnmācīšanās projektu ar Python programmēšanas valodu.

 

Telpa
tiešsaistē, platformā Zoom
Datums:

Kontaktinformācija