Pārlekt uz galveno saturu

RSU Eiropas studiju fakultātes docētājas un Ķīnas studiju centra vadītājas Unas Aleksandras Bērziņas-Čerenkovas grāmata Perfect Imbalance: China and Russia cenšas atbildēt uz vienu no svarīgākajiem neatbildētajiem jautājumiem 21. gadsimta politikā: cik tuvas attiecības saista Vladimira Putina vadīto Krieviju ar Sji Dzjiņpina vadīto Ķīnu.

Šajā grāmatā aplūkota pašreizējā Ķīnas un Krievijas partnerība no vairākiem aspektiem: ko par abu valstu attiecībām liecina Vladimira Putina un Sji Dzjiņpina publiskie paziņojumi un to attiecīgās ārpolitikas institūcijas; kā abas valstis veido savu reālo sadarbību tādos jautājumos kā drošība, Arktika, kosmosa joma un starptautiskās attiecības ar citām Eirāzijas valstīm; kāda ir Covid-19 pandēmijas ietekme uz Ķīnas un Krievijas attiecībām.

Grāmatā Perfect Imbalance: China and Russia skaidrots, ka, neraugoties uz to, ka Krievija nav pārorientējusies uz Ķīnu un abu valstu alinse pašlaik nav oficiālā statusā, valstu attiecības turpinās attīstīties un paplašināties, meklējot perfekto nelīdzsvarotību.

"Šī ir patiešām lieliska un aktuāla grāmata, kas aplūko vienas no svarīgākajām attiecībām mūsdienu pasaulē. Unas Aleksandras Bērziņas-Čerenkovas pieeja ir jauna un atšķirīga,

autore pievēršas mazāk pētītām Ķīnas un Krievijas partnerības jomām – Arktikas un Vidusāzijas jautājumiem, Indijas faktoram, attiecībām ar Vjetnamu un kosmosam jomai.

Viņas secinājums par to, ka šīs partnerattiecības raksturo "perfekta nelīdzsvarotība", ir apsveicams labojums pēdējā laikā populārajiem melodramatiskajiem stāstiem."

Bobo Lo
IFRI, Francija/ Lowy Institute, Austrālija/ CEPA, ASV

Lasīt plašāk (angļu valodā)

Dalībnieki

Telpa
tiešsaistē, Zoom platformā
Datums: