Doktorantūras skola aicina uz profesora Riko Aizeksa (Rico Isaacs) vieslekciju No ieceres līdz rezultātam. Doktora disertācijas plānošana, melnraksta izstrāde, rakstīšana un tās pabeigšana (From Conception to Birth: How to plan, draft, write and finish a PhD thesis) trešdien, 12. oktobrī.

Lekcija notiks angļu valodā, un tā paredzēta RSU darbiniekiem un studējošajiem.

Lekcijā profesors R. Aizekss pastāstīs par savu ceļojumu doktorantūras pasaulē un atklās būtiskākās atziņas, kas gūtas doktora disertācijas izstrādes procesā. Lekcijā tiks apskatīti šādi jautājumi:

• ko nozīmē kļūt par autoru disertācijas izstrādes procesā,
  • kā aplūkot savu pētījumu kā vienotu veselumu,
  • kā strukturēt un organizēt darbu.

Profesors arī analizēs izaicinājumus, kas saistīti ar metodoloģiju, lauka pētījumiem, datu analīzi, rakstīšanas procesu, disertācijas pabeigšanu un gatavošanos tās mutiskai aizstāvēšanai, kā arī apskatīs disertācijas pārstrādāšanas procesu un iespējas, ja autors vēlas to iesniegt publicēšanai zinātniski recenzētā žurnālā un izdot grāmatu par disertācijas tematu.

Par viesprofesoru

Riko Aizekss ir starptautiskās politikas zinātnes profesors Linkolnas Universitātē (Lielbritānija). Viņa pētniecības jomas ir autoritārisma, nacionālisma un populisma krustpunkts, īpašu uzmanību pievēršot postkomunistiskajai telpai, īpaši Vidusāzijai. Profesors padziļināti aplūko trīs jautājumus: autoritārās varas formālais un neformālais institucionālais pamats; valsts izveides politikas un diskursu veidošana un apstrīdēšana; un populisma un ekoloģiskās krīzes saistība. Viņš ir šādu grāmatu autors: Politiskā opozīcija autoritārismā (Political Opposition in Authoritarianism, Palgrave 2022), Filmas un identitāte Kazahstānā (Film and Identity in Kazakhstan, Bloomsbury 2018) un Partiju sistēmas veidošanās Kazahstānā. Starp formālo un neformālo politiku (Party System Formation in Kazakhstan: Between Formal and Informal Politics, Routledge 2011).

isaacs_rico_2022.jpg

R. Aizekss arī ir autors zinātniskajiem rakstiem, kas publicēti vairākos rakstu krājumos, mācību grāmatai Ievads politikā un vairākiem žurnālos publicētiem rakstiem. Pašlaik viņš ir arī vadošā recenzējamā žurnāla Centrālāzijas studiju jomā Central Asian Survey redaktors. Pētījumu veikšanai profesors Aizekss ir saņēmis finansējumu no Britu akadēmijas, Eiropas Savienības, Britu padomes un Leverhulme Trust, kā arī citiem fondiem. Viņš bieži tiek aicināts vadīt publiskas lekcijas, sniegt komentārus plašsaziņas līdzekļiem un sniegt konsultācijas privātām un pētniecības iestādēm, kas pēta Vidusāzijas reģionu.

Universitātes tīmekļa vietne

Telpa