Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra aicina izmantot iespēju pilnveidot zināšanas par testu izstrādi un adaptāciju, kas ir nozīmīga tēma pētniecībā, apmeklējot dr. psych. Tatjanas Kanonires vieslekcijas. Vieslekcijas notiks 2. un 3. janvārī plkst.10.00–17.00 RSU Medicīnas tehnoloģiju izglītības centrā Anniņmuižas bulvārī 26A, 130. telpā (Konferenču zālē).

Vieslekciju mērķis ir attīstīt izpratni par mūsdienu testu izstrādes aktualitātēm un starptautiskajām prasībām, kā arī raksturot jauno tehnoloģiju nozīmi testēšanā. Lekcijās tiks aplūkotas astoņas tēmas un katra no tām tiks ilustrēta ar konkrētiem piemēriem.

Lekciju tēmas

• Īss ievads testu vēsturē. Testu veidi un to mērķi psiholoģijā un izglītībā. Skalas un to veidi
  • Priekšstati par validitāti, mūsdienu diskusija par validitāti. Ticamība
  • Pantu formas – no klasikas līdz interaktīvām formām
  • Universālais dizains testu izstrādē
  • Pantu izstrādes vadlīnijas
  • Ieskats klasiskajā testu teorijā un IRT 7. Testu adaptācijas problēmas un vadlīnijas
  • Ētiskie aspekti testu lietošanā praksē un pētījumos

Vieslekcijās aicināti piedalīties doktorantūras, maģistrantūras un bakalaura studiju programmās studējošie, kā arī docētāji, psihologi un citi interesenti.

Ekonomikas augstskolas Izglītības institūta Izglītības programmu departamenta (Department of Educational Programmes of the Institute of Education at Higher School of Economics) docente T. Kanonire ir Doktorantu izglītības skolas (Doctoral School of Education) (Maskava, Krievija) direktora vietniece un līdzvadītāja maģistra izglītības programmai Izglītība un psiholoģiskie mērījumi. Doc. T. Kanonire aktīvi piedalās dažādos pētnieciskos projektos.

Lekciju valoda: latviešu.

Norises vieta