okt
Zinātnes mēnesis: "Mākslīgais intelekts un radioloģija"
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007

RSU Studējošo pašpārvalde sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu aicina ikvienu uz Zinātnes mēneša rīkotajiem pasākumiem, kas notiks oktobrī RSU un RTU. Būs iespējams doties uz trim dažādām paneļdiskusijām, lai uzklausītu speciālistu viedokļus, kā arī paustu savu par 21. gadsimta aktuālajām tēmām medicīnā un inženierzinātnēs.

04.10. plkst. 18.00 RTU Zinātniskajā bibliotēkā – Medikamentu 3D printēšana aptiekās un mājās

Diskutēsim par 3D medikamentu printēšanu mājās un aptiekās, šādu medikamentu efektivitāti, nākotnes iespējām un izgatavošanas sarežģītību. Diskusijā piedalīsies četri zinoši un profesionāli lektori no RTU un RSU – Design Factory 3D printešanas guru Fricis Kalvelis, MLĶF viens no vadošajiem pētniekiem Dr. sc. ing. Jānis Ločs, Linda Lancere no Baltic3D un MTAF pētniece, kā arī doc. Konstantīns Logviss, kurš zināms kā gatavo zāļu formu laboratorijas projektu vadītājs, reģistrēts farmaceits, zinātnisko publikāciju autors un pētnieks.

11.10. plkst. 18.00 RSU Hipokrāta auditorijā (Dzirciema ielā 16) – Mākslīgais intelekts un radioloģija

Diskutēsim par mākslīgā intelekta pētījumiem un negaidītiem atklājumiem, attīstību nākotnē un izmantošanu radioloģiskās diagnostikas veikšanā. Profesionālo skatījumu diskusijai piešķirs Dr. habil. sc. ing Jānis Grundspeņķis, kurš publicējis vairāk nekā 140 zinātnisko rakstu un 2012. gadā saņēmis Latvijas Zinātņu akadēmijas Eižena Āriņa balvu, Dr. sc. Agris Ņikitenko – Mākslīgā intelekta un sistēmu inženierijas katedras asociētais profesors, kopš disertācijas aizstāvēšanas par autonomām intelektuālām sistēmām savos pētījumos koncentrējas uz autonomu intelektuālu robotu izstrādi, kā arī ir aktīvs robotikas jomas entuziasts, doc. Ivars Neiders – bioētikas un pētniecības ētikas pētnieks, doc. Nauris Zdanovskis – ārsts, ultrasonogrāfijas speciālists, kā arī ir docētājs RSU Radioloģijas katedrā.

18.10. plkst. 18.00 RTU EEF 115. aud. Nanotehnoloģijas inženierzinātnēs un medicīnā

Mazās nanodaļiņas ir ļāvušas attīstīties nanotehnoloģijām un pārsteigt cilvēci ar visdažādākajiem atklājumiem un ikdienas dzīves uzlabošanas iespējam, tādēļ šī diskusija veltīta nanotehnoloģijām. Par tām runāsim kopā ar Dr. habil. sc. ing. Gundaru Mežinski, kurš ir līdzautors vairāk nekā 30 zinātniskajām publikācijām un var lepoties ar līdzdalību  izgudrojumu/patentu tapšanā, un topošo ārstu, RSU rezidentu Kārli Rāceni, kā arī RSU docenti, endokrinoloģi Ilzi Konrādi.

Tiekamies Zinātnes mēneša pasākumos, un seko mums ej.uz/zinatnesmenesis, lai lasītu par aktualitātēm, kā arī pirmais uzzinātu par citiem pasākumiem šajā mēnesī!

Norises vieta

Datums: