Otrdien, 31. oktobrī, plkst. 17.30 Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē un tiešsaistē notiks zinātniskais vakars Videi draudzīga enerģija. Izaicinājumi un iespējas ar prof. dr. Andrēasa Lešela (Andreas Löschel, Ruhr Universität Bochum) vieslekciju Pēc “Zeitenwende”: Droša, tīra un pieejama enerģija, nodrošinot klimata neitralitāti un Vinetas Kleinbergas (Rīgas Stradiņa universitāte) un Judītes Kernas (Judith Kärn, Greifsvaldes Universitāte) prezentāciju Enerģētikas trilemma Latvijas un Vācijas publiskajā diskursā. Salīdzinošā indeksa metodoloģijas izstrāde.

Eiropas Savienības valstis ir apņēmušās līdz gadsimta vidum panākt klimatneitralitāti. Vieslekcijā tiks aplūkots ceļš uz klimatneitralitāti no ekonomiskā viedokļa grūtos laikos, un prof. Lešels norāda, ka ir skaidrs, ka “ir nepieciešams pielāgot enerģētikas politikas trīsstūri – pieejamību cenas ziņā, saderību ar vidi un energoapgādes drošību”. Uzsverot enerģētikas trilemmas nozīmi, V. Kleinberga un J. Kerna prezentēs projektu, kura mērķis ir izstrādāt metodoloģiju, kas ļauj noteikt, kā enerģētikas problēmas tiek atspoguļotas un apspriestas publiskajā telpā. Pētnieces norāda, ka “šīs zināšanas ir svarīgas, lai veidotu pamatu sadarbībai, kā arī lai atklātu atšķirības, kas kavē vienmērīgu, godīgu un ilgtspējīgu enerģētikas pāreju”.

Prof. dr. A. Lešels ir Vācijas Nacionālās zinātnes un inženierzinātņu akadēmijas loceklis. 2022. gadā viņš saņēmis Joahima Herca fonda Vācijas ekonomikas balvu par izciliem pētījumiem ekonomikā. Laikraksta Frankfurter Allgemeine Zeitung ekonomistu reitingā viņš vairākkārt iekļuvis 50 ietekmīgāko Vācijas ekonomistu vidū.

V. Kleinberga ir doktorantūras studente un pētniece Rīgas Stradiņu universitātes Eiropas studiju fakultātē. Pētījumos viņa fokusējas uz dinamiku starp politikas veidošanu, stratēģisko komunikāciju un sabiedrības uztveri. J. Kerna ir Greifsvaldes Universitātes Baltijas jūras reģiona starpdisciplinārā pētniecības centra jaunākā pētniece. Viņas pētnieciskās intereses ir saistītas ar sociālo un tiesību zinātņu saskarpunktu pētniecību.

• Valoda: angļu
  • Dalība: bez maksas

31_10_2023_lv.png

Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Bohumas/Rehenes Rotari klubu.

Norises vieta

Telpa