15. decembrī plkst. 15.00 RSU Stomatoloģijas institūtā ar lekciju angļu valodā viesosies Gēteborgas Universitātes (Zviedrija) asociētais profesors, mutes medicīnas speciālists ar daudzu gadu pieredzi mutes gļotādas slimību ārstēšanā (pirmsvēža stāvokļi, mutes vēzis, ķīmijterapijas, staru terapijas pacienti u. c.) Bengts Haseuss (Bengt Hasséus).

Lekcijas temati

• Chemotherapy of maligant diseases – oral medicine aspects
  • Treatment of dental infections in immunocompromised patients – when and why?
  • Potentially malignant oral disorders – current concepts in diagnosis and management

Referātos liela uzmanība tiks pievērsta ķīmijterapijas, staru terapijas, orgānu transplantu pacientu mutes gļotādas čūlu, iekaisumu un citu izmaiņu ārstēšanai.

Laipni aicināti piedalīties onkologi, ķīmijterapeiti, ģimenes ārsti, transplantologi – visi speciālisti, kuru darbā jāsaskaras ar mutes dobuma gļotādas bojājumiem specifiskās ārstēšanas rezultātā.

Īsumā par vieslektoru

bengt_hasseus_guest_lecture.pngBengts Haseuss (attēlā) dzimis 1955. gadā Gēteborgā, Zviedrijā. Asociētais profesors Odontoloģijas institūta Orālās medicīnas un patoloģijas katedrā, Sālgrena Akadēmijā, Gēteborgas Universitātē un vecākais konsultants Orālās medicīnas klīnikā Gēteborgā.

Prof. Haseuss ārstē pacientus ar dažādām mutes gļotādas slimībām, arī staru un ķīmijterapijas laikā, pirmsvēža saslimšanām, mutes gļotādas ļaundabīgiem audzējiem un autoimūnām slimībām galvas un kakla rajonā. Prof. Haseuss ir mutes medicīnas konsultants Sālgrena (Gēteborga) Universitātes slimnīcas Transplantācijas centrā un Hematoloģijas nodaļā. Prof. Haseusa zinātniskie pētījumi ir vērsti uz imunoloģiju un imūnsistēmas funkciju sejas un žokļu reģionā.

Prof. Haseuss ir Eiropas Mutes medicīnas asociācijas biedrs – Ziemeļvalstu (Dānija, Igaunija, Somija, Islande, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Zviedrija) reģionālais pārstāvis un Zviedrijas Imunologu biedrības biedrs.

Norises vieta

Telpa