Audzēju mikrovides saistība ar malignas pleinas mezoteliomas rezistenci pret terapiju (ANEMONE)

Projekta/līguma nr.
ES RTD/2023/08
Projekta finansējums
210 000,00 EUR
Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
01.11.2022. - 31.10.2025.

Pētījuma galvenais mērķis ir noteikt galvenos faktorus, kas var ietekmēt PM (pleiras mezoteliomas) pacientu reakciju uz IKI (imūnsistēmas kontrolpunktu inhibitoru) terapiju. Pētījumam ir šādi specifiski mērķi:

1. Precīzi raksturot AMV/ AIM (audzēja mikrovidi/ audzēja imūno mikrovidi) klīniskajos PM paraugos, izmantojot vairākus morfoloģiskos/ attēlveidošanas rīkus (histoloģiju, imūnhistoķīmiju, MRT);

2. Izvērtēt ģenētisko izmaiņu un gēnu ekspresijas modulāciju ietekmi uz AMV/ AIM, kā arī atbildes reakciju uz IKI terapiju, izmantojot audu -omikas rīkus (genomiku, transkriptomiku un proteomiku);

3. Noteikt svarīgākās pazīmes, kas liecina par atbildes reakciju uz IKI terapiju, patoloģiskajai/ molekulārajai atradei korelējot ar klīniskajiem/ radioloģiskajiem datiem, kā arī izmantojot in vitro un in vivo moduļus.

Apraksts

Projekta vadošais partneris: Padujas Universitāte (Itālija)

Projekta partneri: Rīgas Stradiņa universitāte (Latvija), Medical University of Graz (Austrija), University of Coimbra (Portugāle), Pisa University Hospital (Itālija)