Struktūrvienība: Iekšķīgo slimību katedra
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Klīniskā farmācija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Medicīnas bāzes zinātne, tai skaitā farmācija; Klīniskā farmācija

Sniegt studentiem zināšanas klīniskās jomās – saslimšanu patofizioloģijā, pulmonoloģisko slimību klīniskās izpausmēs, izmeklējumu novērtēšanā, ārstēšanas pamatmetodēs un elpošanas sistēmas saslimšanas farmakoterpijas iespējās.
Studiju modulis ietver integrētu apmācības ciklu, kurā students pēctecīgi iepazīstas ar slimību grupas patoloģisko fizioloģiju, klīnisko farmakoloģiju, klīniskām izpausmēm, izmeklēšanās iespējām, izmeklējumu datu interpretāciju, ārstēšanas principiem un veidiem, un saslimšanas farmakoterapijas iespējām.

Cilvēka anatomijas, fizioloģijas un patoloģijas pamati; medicīniskā bioķīmija; farmakoloģija.

Pēc sekmīgas kursa apguves students zinās:
• elpošanas orgānu slimību izcelsmes mehānismus;
• biežākās elpošanas orgānu slimību klīniskās izpausmes un komplikācijas;
• elpošanas orgānu slimību izmeklēšanas metodes;
• elpošanas orgānu slimību ārstēšanas pamatveidus;
• elpošanas orgānu slimību medikamentozās ārstēšanas principus.

Students spēs:
• novērtēt un interpretēt elpošanas sistēmas izmeklējumu rezultātus;
• izvērtēt medikamentozo ārstēšanu pacientam ar plaušu patoloģiju.

Students varēs:
• sadarbībā ar ārstniecības personām, noteikt individuālam plaušu slimību pacientam medikamentozas ārstēšanas plānu;
• izvērtēt medikamentozās ārstēšanas metožu priekšrocības un trūkumus, sasaistot ar pacienta izmeklējumu datiem;
• uzraudzīt medikamentozās terapijas gaitu, prognozēt blaknes un plānot to novēršanu, kā arī sagatavot nepieciešamo informāciju citiem medicīnas speciālistiem.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.