RSU nākotnes projekti | RSU Pārlekt uz galveno saturu

Rīgas Stradiņa universitāte nemitīgi aug un attīstās, nodrošinot modernu studiju, sadzīves un atpūtas vidi, tāpēc mēs arī šobrīd attīstām arvien jaunu kvalitatīvu studiju vidi, kas sastāv no: 

  • jaunu zināšanu apguvi rosinošām mācību auditorijām,
  • pasaules izziņu veicinošām pētniecības laboratorijām,
  • ērtām un patīkamām dienesta viesnīcām,
  • radošo un sporta aktivitāšu telpām gan vietējiem, gan ārvalstu studentiem.

Jauna un moderna dienesta viesnīca

2017. gada nogalē durvis vērs modernākā un ērtākā studentu dienesta viesnīca Latvijā – RSU jaunā studentu dienesta viesnīca, kas atradīsies vien nepilnu simts metru attālumā no RSU centrālās ēkas – Dārza ielā 5, tādējādi veidojot vienotu RSU studentu un zinātnes kompleksu. Jaunā ēka, aptverot trīs stāvus un pazemes stāvu, veidos 5,4 tūkstošu kvadrātmetru platību ar augsta komforta līmeņa 135 dienesta viesnīcas numuriņiem, no kuriem divi būs piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā. Ēkā plānotas arī telpas studentu atpūtai un studijām. Teritorijā un ēkas pazemes stāvā atradīsies autostāvvieta un speciāla novietne velosipēdiem. RSU jaunā studentu viesnīca būs pirmā studentu viesnīca, kas pilnībā uzbūvēta no pamatiem pēc Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas.

Jaunais studiju, zinātnes un sporta centrs Dzirciemā

Tuvāko gadu laikā RSU centrālās ēkas apkārtni papildinās jauna ēka – studiju, zinātnes un sporta komplekss Konsula ielā 20 (200m no RSU centrālās ēkas līdzās degvielas uzpildes stacijai “Circle K”). Daudzstāvu ēkā būs modernas studiju telpas, pasaules līmeņa farmācijas laboratorija un mūsdienīgs sporta centrs ar daudzfunkcionāla sporta zāli.

Atdzimst tradīciju aura atjaunotajā Anatomikumā

Līdzās ēkām, kas top no pašiem pamatiem, RSU renovē un attīsta jau esošos studiju un zinātnes objektus, padarot tos modernus un mūsdienīgus. Aktīvi labiekārtošanas darbi notiek vecākajā RSU objektā – Anatomikumā, Kronvalda bulvārī 9, kas celta pirms vairāk nekā 100 gadiem. Tur tiek remontētas un modernizētas iekštelpas, kā arī labiekārtota apkārtne – sakopts pagalms, veidotas velonovietnes, turklāt Anatomikuma teritorijā esošajā vēsturiskajā staļļa ēkā, taps unikāls Anatomijas muzejs ar Jēkaba Prīmaņa muzeja eksponātu mūsdienīgu ekspozīciju.

“Taurene” – moderna atpūtas un sporta bāze Vecpiebalgas gleznainajā ainavā

Gleznainajā Vecpiebalgas ielejā jau teju pusgadsimta garumā ir izvietota RSU atpūtas un sporta bāze “Taurene”, kas tieši pēdējo gadu laikā būs piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas, iegūstot gan jaunus un modernus basketbola, volejbola un futbola laukumus, gan ērtus dzīvojamos namiņus un ģērbtuvju un dušu ēku. Top arī estrādes skatuve.

Juridiskās fakultātes jaunās specializētās apmācību telpas un studentu klubs Vecrīgā

RSU plāno attīstīt Juridiskās fakultātes jauniegūtās telpas Palasta ielā 3, kurās tiks izveidots arī RSU studentu klubs. Tuvākā gada laikā RSU plāno apgūt arī ēku Kuldīgas ielā 9a, kurā reiz atradās Rīgas Pārdaugavas profesionālā vidusskola. Šajās telpās atradīsies atsevišķas klīniskās un sociālo zinātņu katedras.

Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas jaunās telpas

Jau 2017. gada rudenī durvis vērs Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas jaunās telpas Kristapa ielā 30 (iepriekš – Latvijas valsts mežu ēka), kas ļaus klientiem gūt atbalstu un konsultācijas vēl ērtāk un brīvāk, tai pat laikā saglabājot līdzšinējo diskrētumu.

Patoloģijas katedras jaunās telpas 

RSU pašreiz apgūst ēku Kuldīgas ielā 9b, kurās jau 2017. gada rudenī tiks izvietotas Patoloģijas katedras jaunās darba telpas.

RSU studiju centrs RAKUS telpās

2017. gada 19. maijā svinīgi tika atklāts modernākais un plašākais RSU studiju centrs lielākajā daudzprofilu ārstniecības iestādē Latvijā.

Veidojot ārstniecības un akadēmiskās darbības sinerģiju, jaunais RSU studiju centrs būs lielākā studiju bāze kādā no Latvijas slimnīcām. Centrs iemiesos RAKUS (Rīgas Austrumu Klīniskajā universitātes slimnīcā) kā universitātes slimnīcas nosaukumā ietverto izglītības funkciju, nodrošinot izcilu izglītības kvalitāti un RSU pienesumu pacientu aprūpes sistēmai kopumā.

Kopumā studiju centrā ir izveidotas septiņas auditorijas. Studentu vajadzībām ir arī izveidotas rekreācijas zonas 140 m2 platībā ar 32 stacionārām darba vietām. Centrā uzstādīti arī moderni manekeni un simulācijas ierīces, kas attīsta topošo mediķu iemaņas un prasmes.

Drīzumā centru papildinās vēl viena jauna un plaša studiju auditoriju.