RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža | RSU Pārlekt uz galveno saturu

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža ir mūsdienīga, stabila un uzticama profesionālās izglītības iestāde, kas jau vairāk nekā 95 gadus sniedz augsti kvalificētu medicīnas un veselības aprūpes izglītību par valsts budžeta un privātiem finanšu līdzekļiem.

2010. gadā koledža kļuva par Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aģentūru un lepojas ar piederību vienai no lielākajām universitātēm Latvijā. Koledža nodrošina studiju satura apguvi augsti kvalificētu docētāju vadībā, praksi veselības un sociālās aprūpes iestādēs, brīvu pieeju plašam mācību literatūras un pakalpojumu klāstam, kā arī iespēju saņemt ikmēneša stipendiju. Koledžai ir piešķirta Erasmus universitātes harta, kas studentiem sniedz iespēju doties praksē uz kādu no sadarbības augstskolām apmaiņas programmu Erasmus+ un NordPlus ietvaros. Koledžas studenti aktīvi iesaistās Studentu pašpārvaldē, Operatīvajā vienībā un Latvijas Sarkanā Krusta jaunatnes nodaļā.

Studijas

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža sniedz augsti kvalificētu medicīnisko izglītību, par valsts budžeta līdzekļiem īstenojot četras pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas, arodizglītības un profesionālās vidējās izglītības programmas. Koledžā pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību medicīnā pašlaik apgūst aptuveni 600 studējošo.

Koledža lepojas ar Sarkanā Krusta vārdu un visā savas pastāvēšanas laikā ievērojusi tās pamatvērtības, ko simbolizē Sarkanā Krusta zīme un iemieso žēlsirdīgā māsa: taisnīgums, drosme, saprāts, pieticība un žēlsirdība.

Studiju programmas

1. līmeņa profesionālā augstākā izglītība
Studiju programmaKvalifikācijaNepieciešamā iepriekšējā izglītībaStudiju ilgumsBudžeta vietas
ĀrstniecībaĀrsta palīgsVidējā izglītība3 gadi70
ĀrstniecībaNeatliekamās medicīnas ārsta palīgsProfesionālā vidējā izglītība;
1. līmeņa profesionālā augstākā izglītība
2 gadi0
Ārstnieciskā masāžaMasierisVidējā izglītība2 gadi3
FarmācijaFarmaceita asistentsVidējā izglītība2,5 gadi8
MāszinībasMāsaVidējā izglītība3 gadi80
Arodizglītība
MāszinībasMāsas palīgsVidējā izglītība1 gads108
MāszinībasMāsas palīgsPamatizglītība1 gads108
Profesionālā vidējā izglītība
Bērnu aprūpeAuklisVidējā izglītība1,5 gads0
ZobārstniecībaZobārstniecības māsaVidējā izglītība2 gadi16

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas priekšrocības

• Studiju satura apguve augsti kvalificētu docētāju vadībā
  • Prakse veselības aprūpes iestādēs, pilnveidojot teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas
  • Tālākizglītības iespējas RSU profesionālajā bakalaura studiju programmā Māszinības
  • Brīva pieeja plašam mācību literatūras un pakalpojumu klāstam RSU informācijas centrā Latvijas veselības aprūpes speciālistiem
  • Iespēja saņemt ikmēneša stipendiju
  • Iespēja darboties koledžas Studentu pašpārvaldē un Operatīvajā vienībā
  • Augošs starptautisko sakaru tīkls Erasmus un Nordplus programmā
  • Iespēja dzīvot studentu viesnīcā Mežciemā

Uzņemšana

Uzņemšana RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā 2018. / 2019. akad. g.
no 1. jūnija līdz 13. jūlijam

Izmanto iespēju un piesakies studijām elektroniski sev ērtākā laikā! Dokumentu iesniegšana klātienē Jāņa Asara ielā 5 katru darbdienu no plkst. 9.00 līdz 17.00:

• studijām par valsts budžeta līdzekļiem – no 2. līdz 13. jūlijam;
  • studijām par maksu – no 2. jūlija līdz 3. augustam.

• 1. līmeņa profesionālajās augstākās izglītības studiju programmās:
    • Māszinības (41 723), kvalifikācija – māsa
    • Ārstniecība (41 721), kvalifikācija – ārsta palīgs
    • Ārstnieciskā masāža (41 722), kvalifikācija – masieris
    • Farmācija (41 725), kvalifikācija – farmaceita asistents
    • Ārstniecība (41 721), kvalifikācija – neatliekamās medicīnas ārsta palīgs *
  • Profesionālajā vidējās izglītības studiju programmā:
    • Zobārstniecība (35b 724001), kvalifikācija – zobārstniecības māsa

Dokumentu reģistrācijas maksa (elektroniski) neierobežotam studiju programmu skaitam – 7 EUR; klātienē – 10 EUR.

Ja jums ir jautājumu par elektronisko pieteikšanos, lūdzu, zvaniet 80205805 vai rakstiet: uznemsanaatrcmc[pnkts]lv.

* Uzņemšanai studiju programmā nepieciešamā iepriekš iegūtā izglītība: pirmā līmeņa profesionālā augstākā ārsta palīga (feldšera) izglītība saskaņā ar MK 24.03.2009. noteikumu Nr. 268 Noteikumi par ārstniecības personu un studējošo, kuri apgūst pirmā vai otrā līmeņa profesionālās izglītības programmas, kompetenci ārstniecībā un šo personu teorētisko un praktisko zināšanu apjomu un MK 20.03.2001. noteikumu Nr. 141 Noteikumi par pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības valsts standartu prasībām.