Pārlekt uz galveno saturu

Diriģente Zane Zilberte absolvējusi J. Mediņa mūzikas koledžas kordiriģēšanas nodaļu (1994) un J. Vītola Mūzikas akadēmiju profesora Jāņa Lindenberga kordiriģēšanas klasi (1998).

Jau studiju gados sākusi pedagoga darbu Rīgas 3. mūzikas skolā, kuru savulaik absolvējusi čella specialitātē. No 1998. līdz 2001. gadam sieviešu kora Ausma kormeistare un Rīgas kamerkora Ave Sol dziedātāja. No 2001. līdz 2004. gadam dzīvojusi ASV, kur izveidojusi un vadījusi Indianapolisas Latviešu centra vīru ansambli, diriģējusi jaukto kori, kā arī dziedājusi Indianapolisas simfoniskajā korī (Indianapolis Symphonic choir) un profesionālajā kamerkorī Cantabile. 2005. gadā vadījusi Latvijas Jūras akadēmijas studentu ansambli. Sadarbībā ar dažādiem koriem un diriģentiem gan Latvijā, gan ASV gūta vērtīga pieredze, piedaloties festivālos un konkursos un koncertējot dažādās Eiropas valstīs, Kanādā un ASV. Kopš 2006. gada janvāra Zane Zilberte ir Valsts akadēmiskā kora Latvija māksliniece, Rīgas Stradiņa universitātes jauktā kora Rīga diriģente un turpina arī pedagoga darbu Rīgas 3. mūzikas skolas kora nodaļā.

Viņas vadībā RSU koris Rīga ieguvis Sudraba liru – 2. vietu jauniešu koru kategorijā starptautiskajā koru konkursā Varšavā (2006) un ierakstījis savu pirmo kompaktdisku ar septiņām latviešu tautasdziesmu apdarēm un Riharda Dubras oratoriju Cantus in Aeternum korim un simfoniskajam orķestrim. Kopā ar kolēģiem kora skanējums un kvalitāte spodrināta, un 2008. gada vasarā XXIV Vispārējos Latviešu dziesmu svētkos koris Rīga iekļūst valsts labāko koru septītniekā jaukto koru kategorijā. 2008. gada rudenī koris kopā ar Ķelnes Doma kori un Jauniešu simfonisko orķestri Rīgas Doma baznīcā atskaņoja Pola Makartnija (Paul McCartney) oratoriju Ecce cor meum, kas bija šīs oratorijas pirmatskaņojums Baltijas valstīs.

2008. gada nogalē koris diriģentes Zanes Zilbertes vadībā ieguva Grand Prix Starptautiskajā Ziemassvētku un Adventes mūzikas festivālā Prāgā, kā arī čehu komponista Petra Ebena speciālbalvu par skaņdarba De circuitu aeterno izpildījumu.

Vairākus atskaņojumus dažādās Rīgas koncertzālēs (arī RSU aulā) piedzīvojis diriģentes inspirētais Karla Orfa kantātes Carmina Burana koncertuzvedums, kur līdzās RSU korim Rīga un mūziķu grupai piedalās arī RSU Tautas deju ansamblis Ačkups ar īpašu, šim uzvedumam veidotu laikmetīgu horeogrāfiju.

Kontakti

Saistītās ziņas

Kolēģi

Evita Taranda
Diriģente, RSU jauktais koris "Rīga"