Pārlekt uz galveno saturu
Jubilejas
RSU vēsture

Par vienu no savām studiju gadu autoritātēm doc. Agni Štiftu (1923.–2020.) uzskata profesors Aivars Lejnieks. Intervijā 2015. gadā viņš saka, ka no endokrinoloģijas pamatlicēja Latvijā docenta A. Štifta iemācījies kādu ļoti būtisku dzīves atziņu: “Lai kaut ko apgūtu, iemācītos un pats radītu, nepietiek tikai ar vērošanu un staigāšanu līdzi savam skolotājam, nepieciešams ļoti rūpīgi un daudz lasīt oriģinālus darbus.”

Savukārt profesors Ilmārs Lazovskis 2000. gadā grāmatā Stradiņa slimnīca. Rakstu vainags deviņdesmitgadē docentu A. Štiftu raksturojis šādi: “Līdzsvarots, ieturēts, ar nevainojamām manierēm un teicamu latviešu valodas izjūtu apveltīts cilvēks. Viņa temperamentu pat grūti noteikt. [..] Kopumā – cilvēks ar bagātām un dziļām interesēm, zināšanām, ko grezno dzīves pieredze. Jebkurā situācijā, attiecībās ar cilvēkiem jūtama docenta A. Štifta iedzimtā inteliģence: līdzsvars un ritms viņā mājo līdzās pārsteidzošai neatlaidībai savu mērķu sasniegšanā.”

stifts_agnis_endokrinologijas_centrs.jpg

RMI Terapijas katedras docents Agnis Štifts (no kreisās) un ārsts Jānis Popēns ar kolēģēm Endokrinoloģijas centra hormonu laboratorijā XX gs. 70. gados. Foto: Paulis Cīrulis

agnis_stifts_senioru_vakars_2008.png

Doc. Agnis Štifts (no labās) RSU Senioru vakarā 2008. gada 4. janvārī. Foto no RSU Vēstures muzeja arhīva

stifts_agnis_vizitkarte.png

Pēdējā intervija ar doc. A. Štiftu (vadītājs: Pēteris Apinis)