Pirmdien, 9. aprīlī, Latvijas Psihiatru asociācijas Jauno psihiatru sekcija un psihiatrijas rezidenti sadarbībā ar RSU Medicīnas fakultātes Psihiatrijas un narkoloģijas katedru piedāvā RSU medicīnas studentiem psihiskās veselības seminārus ar mērķi palielināt informētību un veicināt izpratni par ilgstošu atrašanos paaugstināta stresa apstākļos, kas var novest pie psihiskās veselības traucējumiem medicīnas studentu vidū.

Mēs – atvērti, zinoši un aktīvi rezidenti psihiatrijā, tu – medicīnas students: esam vienaudži ar kopīgu pieredzi un sajūtām par reālo situāciju medicīnas studiju laikā. Būdami psihiatrijas rezidenti, mēs medicīnas studentiem piedāvāsim semināra laikā novērtēt savu psihoemocionālo pašsajūtu, iemācīt izprast savas emocijas un jūtas, kā arī iegūt zināšanas par psihoemocionālās labsajūtas profilaksi, uzlabošanu un stresa pārvarēšanas stratēģijām.

Studijas medicīnā ir bezgala interesantas un aizraujošas, tomēr katram ir pazīstamas sajūtas, kad "rozā brilles" nokrīt un studijas kļūst arvien sarežģītākas – apjomīgs studiju materiāls, kas jāspēj apvienot ar privāto un sociālo dzīvi. Rezultātā rodas pieaugoša psihoemocionālā slodze. Tieši medicīnas studenti ir viena no visvairāk pakļautajām specialitātēm depresijai, izdegšanai un trauksmei. Zinātniskās literatūras dati liecina, ka medicīnas studentu populācijā depresijas rādītāji ir par 15 % līdz pat 30% augstāki nekā vispārējā populācijā. Bez piemērota sociālā atbalsta studijas medicīnā var būt iemesls sliktam nakts miegam, trauksmei, seksuāliem traucējumiem, vēlmei relaksēties ar atkarību izraisošām vielām un pat pašnāvnieciskām domām.

Bet mēs taču vēlamies būt laimīgi, piepildot savu sapni un kļūstot par labiem ārstiem. Par savu psihisko veselību un emocionālo labsajūtu jādomā katru dienu, un viens no efektīvākajiem atbalsta veidiem ir kompetentu vienaudžu atbalsts un iedrošinājums.

Uz tikšanos 9. aprīlī RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā plkst. 15.00 (vai nu latviešu, vai angļu valodas grupa) vai arī plkst. 16.00 (vai nu latviešu, vai angļu valodas grupa). Informācija par telpu tiks atsūtīta dalībniekiem pēc reģistrēšanās. Iepriekš savu dalību seminārā piesaki sev vēlamajā laikā elektroniski šeit:

Pulksten 15.00

Pulksten 16.00

Katrā no semināriem pieejamas 40 vietas.