Skolēniem

Ceturtdien, 15. martā, plkst. 12.00 Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), Dzirciema ielā 16, notiks ikgadējā RSU socioloģijas un psiholoģijas olimpiāde vidusskolēniem. Jaunieši varēs pārbaudīt un parādīt savas zināšanas vienā no diviem piedāvātajiem apakšvirzieniem – socioloģijā vai psiholoģijā –, kā arī iepazīties ar šo zinātņu studiju iespējām RSU.

Tiem, kuri interesējas par socioloģijas jomu, būs noderīgi zināt, ka olimpiādes pārbaudījums būs tests un tajā iekļautie jautājumi aptvers šādas tēmas:

• kāpēc cilvēki uzvedas tā, kā viņi uzvedas,
  • kā notiek cilvēka un personības attīstība,
  • cilvēka piederība dažādām sabiedrības grupām un migrācija starp tām,
  • kā veidojas politiskie procesi sabiedrībā un kā notiek ar tiem saistītās izvēles,
  • kā un kur dažādas sociālo zinātņu jomas pārklājas savā starpā.

Savukārt tiem, kuri vēlēsies piedalīties olimpiādes psiholoģijas novirzienā, jāņem vērā, ka testā būs iekļauti jautājumi par psiholoģijas nozari un vēsturi, cilvēka rakstura un temperamenta tipiem, saskarsmes un sadarbības jautājumiem un psihofizioloģiju.

Olimpiādes abu apakšvirzienu dalībnieku rezultāti tiks apkopoti un paziņoti uz vietas norises dienā. Pirmo trīs vietu ieguvējiem katrā tematiskajā novirzienā būs iespēja līdz vasaras sākumam apmeklēt RSU psiholoģijas vai socioloģijas studiju programmu lekcijas bez maksas, kā arī tiks dāvināti suvenīri ar RSU simboliku.

Lai labāk sagatavotos dalībai olimpiādēs, noderēs šāda literatūra:

1. S. Omārova, Cilvēks dzīvo grupā (pieejama elektroniski),
  2. S. Omārova, Cilvēks runā ar cilvēku (pieejama elektroniski),
  3. V. Korta, L. Paula, Socioloģija (LLU, 2015),
  4. mācību grāmatas sociālajās zinībās.

Olimpiādes NOLIKUMS

Olimpiādes dienā aicinām skolotājus un skolu karjeras speciālistus pavadīt savus skolēnus. Būs iespēja doties ekskursijā pa RSU centrālo ēku, iepazīstoties ar RSU muzeju, bibliotēku, lasītavu un mācību telpām.
Lai pieteiktos dalībai olimpiādē, lūdzam sūtīt e-pastu skoleniematrsu[pnkts]lv (skoleniem[at]rsu[dot]lv), norādot savu vārdu, uzvārdu, skolu un klasi, kā arī tālruni, uz kuru organizatori var tevi sazvanīt. Pieteikšanās līdz 12. martam.