Skolēniem
Medicīniskā fizika

7. novembrī RSU Medicīnas fakultātes Fizikas katedra sadarbībā ar Klīnisko prasmju un medicīnas tehnoloģiju katedru RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā organizēja Medicīniskās fizikas atvērto durvju dienu, kas notika par godu Marijas Sklodovskas-Kirī 150. dzimšanas dienai.

Klātesošajiem bija iespēja vērot saistošus fizikas priekšnesumus, vairākas prezentācijas un praktisko darbu demonstrējumus par visdažādākajām tēmām, piemēram, par šķidrumu fiziku, plūsmas ultrasonogrāfiju, siltuma fiziku, elektromagnētismu, optiku un radiācijas fiziku.

Fizikas principu praktisko izmantojumu klīniskajā medicīnā bija iespējams apgūt, piedaloties klīnisko situāciju simulācijās (kardiopulmonālā reanimācija ar defibrilāciju, pacientu hemodinamikas monitorēšana, infūzu terapijas praktiskais nodrošinājums u. c.).

Pasākumu apmeklēja aptuveni 200 dažādu kursu RSU studenti, Jauno mediķu akadēmijas dalībnieki un vairāku vidusskolu skolēni.