Ar pirmo lekciju – profesores Ilzes Štrumfas ievadu pētniecībā – startējis jauns projekts, kas mērķēts uz Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pamatstudiju studentu, maģistrantu un doktorantu zinātnisko muskuļu audzēšanu. Lekciju un praktisko semināru cikls Absolventu asociācijas (AA) Pētnieku akadēmija šā akadēmiskā gada ietvaros aptvers dažādus jautājumus, piemēram, zinātnes komunikācija, ievads statistikā un publiskā runa.

rsu_petnieku_akad-01.jpg

Projektu Absolventu asociācija īsteno ciešā sadarbībā ar Studējošo pašpārvaldi, un nākamā lekcija par noteikumiem, kas jāievēro darbā ar personas datiem, gaidāma 31. oktobrī plkst. 17.00.

"Ass prāts, kritiskā domāšana un veiksmīga savu novērojumu pavēstīšana citiem – tās ir spējas, kas ikvienam lieti noder ne tikai studiju procesā un iesaistē pētniecībā, bet arī tālākā dzīvē. Pētnieku akadēmija veidota tā, lai tā spētu sniegt studentiem un citiem interesentiem vērtīgu pienesumu šo zināšanu un prasmju pilnveidē," norāda projekta vadītājs Sandis Kovaļovs.

rsu_petnieku_akad-02.jpg

Prof. Ilze Štrumfa

Lai arī Pētnieku akadēmija ir atvērta jebkura studiju līmeņa interesentiem, saistošāka tā būs jaunāko studiju gadu studentiem. Projekts sastāv no atvērtām publiskajām lekcijām, kas pieejamas ikvienam interesentam, un slēgtiem, vien RSU studentiem paredzētiem praktiskiem semināriem. Lekcijās spilgtu RSU docētāju vadībā interesenti varēs iepazīt pētniecības pamatprincipus, zinātnes komunikācijas kanālus un instrumentus, statistikas pamatus, uzklausīt agrīni pētniecību sākušu docētāju iedvesmas stāstus un uzlabot savas publiskās runas prasmes. Savukārt semināros tiks vētīts tēžu saturs un noformēšana, pētījuma prezentēšana, tā tapšanas juridiskie aspekti un pētniecības pieejamība.

Plašāka informācija par lekcijām un semināriem, kas notiek no oktobra līdz martam

Lai apmeklētu lekcijas, iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama.