Konferences, semināri
Māszinības

2023. gada 12. oktobrī tiešsaistē norisinājās zinātniski praktiskā konference māszinībās Aktualitātes uz pierādījumiem balstītā māsu klīniskajā praksē, kuru organizēja Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un Latvijas Universitāti (LU).  Konferencē piedalījās vairāk nekā 350 dalībnieku.

Konferencē savus pētījumu rezultātus prezentēja deviņas Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas māsas, kuras pēdējo gadu laikā ieguvušas bakalaura vai maģistra grādu RSU vai LU māszinību programmās.

Konferenci vadīja RSU Māszinību un dzemdību aprūpes katedras vadītājs doc. Kristaps Circenis, dalībniekus uzrunāja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas galvenā māsa Dace Kancāne, kura uzsvēra uz pierādījumiem balstītas aprūpes nozīmīgumu kvalitatīvas un drošas pacientu aprūpes realizācijā.

Par Lielbritānijas pieredzi šajā jautājumā dalījās Inga Grēbere (Diasporas māsu un vecmāšu apvienības valdes vicepriekšsēde, Spire Healthcare (UK) slimnīcas māsa) ar ziņojumu Pētniecības un māsu prakses saistība Lielbritānijā.

Konferences noslēgumā paneļdiskusijā nozares eksperti diskutēja par tēmu Ētiskā drošība.

Programma