Starptautiskā sadarbība
Traumatoloģija, ortopēdija

2.–23. septembrī RSU klīniskajā bāzē Zifas Medicīnas centrā Izraēlā noritēja pirmais studiju kurss ortopēdijā. Tajā piedalījās septiņi RSU studenti no Izraēlas.

Studiju kursu ortopēdijā RSU studentiem vadīja viens no ievērojamākajiem traumatologiem, ortopēdiem kompleksu ekstremitāšu traumu ārstēšanā – profesors Aleksandrs Lerners (Alexander Lerner), MD PhD, Barilana Universitātes (Bar-Ilan University) Azrieli Medicīnas fakultātes profesors, Zifas Medicīnas centra (Ziv Medical Center) Ortopēdijas departamenta vadītājs. Studiju kursa gaitā studentiem bija iespēja noklausīties arī divu atzītu ortopēdijas ķirurgu lekcijas. Savās zināšanās un pieredzē dalījās profesors Ofers Levī (Ofer Levi, Lielbritānija) un profesors Nikolajs Vulfsons (Nikolaj Wolfson, ASV).

Katru dienu studentiem notika arī klīniskā apmācība ortopēdijas nodaļā un neatliekamās palīdzības nodaļā, ieskaitot traumu telpu un operāciju zāli. Studenti arī aktīvi piedalījās neatliekamās palīdzības pacientu pieņemšanā, gatavoja lekcijas un kolokviju. Katram studentam bija arī iespēja veikt pacientu izmeklēšanu un sagatavot klīnisko ziņojumu. Pirmajās divās kursa dienās studenti koncentrējās uz anatomijas studijām, kā arī saņēma apmācību virtuālajā preparēšanas laboratorijā un anatomijas darbnīcā.

Studentus apciemoja Latvijas vēstniece Izraēlā Elita Gavele, Barilana Universitātes Medicīnas fakultātes dekāns un Zifas Medicīnas centra direktors, uzsverot starptautisko attiecību nozīmi starp abu valstu universitātēm. Lektori un ārsti atzinīgi izteicās par RSU studentiem, uzsverot augsto zināšanu līmeni.

Kursa laikā studentus apmeklēja arī RSU ārvalstu klīnisko studiju vadītāja Ieva Lejniece un RSU koordinators Izraēlā Stafs Brodskis (Stav Brodsky).

Kursa plāns tika veidots sadarbībā ar RSU studiju programmu, piedaloties profesoram Andrim Jumtiņam un docentei Rutai Jakušonokai.

Lai padarītu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu ceļu uz ārsta profesiju vēl starptautiskāku, 2019. gada 3. aprīlī RSU parakstīja sadarbības līgumu par klīniskās bāzes izveidi ar Barilana Universitāti un Zifas Medicīnas centru.