Starptautiskā sadarbība
EIT Health

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sadarbībā ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības jomas iniciatīvu (EIT Health) 7. martā rīkoja informatīvu semināru par institūta biznesa veicināšanas programmām. Tā mērķis bija iepazīstināt Latvijas veselības aprūpes jomas studentus, jaunuzņēmumus (start-ups) un nevalstiskās organizācijas ar EIT Health programmām, kas atbalsta dažādas biznesa veidošanas fāzes – inkubāciju, validāciju un paplašināšanos.

EIT Health darbības pamatā ir sekmēt Eiropas pilsoņu veselības un labklājības nodrošināšanu. Mēs uzskatām, ka šā mērķa sasniegšanai inovācijas ir atslēgvārds, tādēļ ar Eiropas Savienības atbalstu esam izveidojuši bezpeļņas tīklojumu EIT Health. Mēs nodrošinām dažāda veida atbalstu, tostarp mentoringu un koučingu, investoru attiecību veidošanu, izaugsmes veicināšanu, finansējumu un naudas balvas, lai jaunuzņēmumi varētu veiksmīgi iekļūt un strādāt Eiropas un citos tirgos. Ja kādam ir laba ideja par inovāciju veselības aprūpes jomā, varat droši vērsties pie EIT Health. Mēs palīdzēsim sasniegt nākošos soļus,” tā EIT Health biznesa veidošanas programmu vadītājs Tomāšs Bēkāši (Tamás Békási).

EIT Health piedāvā vairāk nekā 90 biznesa veidošanas atbalsta programmas atbilstīgi katra biznesa attīstības fāzei.

Programmu katalogs

Pagājušā gada nogalē uzvarot konkursā, RSU kļuva par EIT Health tīklojuma pārstāvniecību Latvijā (EIT Health RIS Hub), savukārt decembrī jau notika EIT Health atbalstītu pasākumu cikls – informatīvā diena, seminārs par dizaina domāšanas (design thinking) metodoloģiju un studentu hakatons, kura laikā studentu komandas no dažādām Latvijas augstskolām rada risinājumus Veselības ministrijas izvirzītiem veselības jomas problēmjautājumiem.

“Dalība šajā programmā sniedz RSU plašas iespējas. Pirmkārt, tā nostiprina universitātes lomu Latvijas veselības aprūpes ekosistēmā. Otrkārt, dalība šajā tīklojumā nodrošina piekļuvi dažādiem EIT Health resursiem – pieredzei un zināšanām, kontaktiem un finansējuma programmām. Treškārt, universitāte ir kļuvusi par daļu no Eiropas tīklojuma, tādējādi sekmējot savu starptautisko atpazīstamību veselības aprūpes inovāciju jomā,” pastāstīja Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone.

Par jautājumiem, kas saistīti ar RSU dalību EIT Health tīklojumā, lūdzu sazināties ar RSU Starptautisko sakaru departamentu pa e-pastu internationalatrsu[pnkts]lv.