Darbiniekiem
Attīstība
Atzinība

4. septembrī notika tradicionālā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Akadēmiskā sanāksme. Tā pulcēja vairāk nekā 400 universitātes darbinieku. RSU rektors prof. Aigars Pētersons sanāksmes sākumā atskatījās uz paveikto 2018. gadā un atgādināja turpmākos attīstības virzienus. Noslēgumā tika pasniegta RSU E-balva un Gada balva vairākās nominācijās un darbiniekus priecēja muzikāls priekšnesums.

Prof. Aigars Pētersons uzsvēra, ka, pateicoties visu kopīgajam sistēmiskajam un atbildīgajam darbam, RSU pēdējo desmit gadu laikā ir spējusi iekļūt pasaules labāko augstskolu reitingā QS, otro gadu pēc kārtas ir atzīta par augstskolu ar labāko reputāciju Latvijā, kā arī ir līdere ārvalstu studentu skaita ziņā Baltijā. To pierāda arī šā gada uzņemšanas rezultāti – ir uzņemts par 13 % vairāk studentu nekā pērn. Turklāt lielākajā daļā studiju programmu bija augsts uzņemšanas konkurss, rezultātā ir uzņemti ļoti zinoši un motivēti studenti, to skaitā no ārvalstīm.

akad_sanaksme_2018-01.jpg

RSU Akadēmiskajā sanāksmē uzstājās rektors prof. Aigars Pētersons.

RSU vērtības arī turpmāk paliks nemainīgas: sadarbība, cieņa, lojalitāte un cilvēks.

Jaunajā studiju gadā RSU plāno turpināt iesākto attīstības stratēģiju – rūpēties par studiju kvalitāti, attīstīt studiju un pētniecības infrastruktūru, kā arī paplašināt internacionalizāciju, piesaistot viesprofesorus, veidojot jaunas studiju programmas angļu valodā un sadarbību ar ārvalstu klīnikām. RSU plāno ciešāku sadarbību ar klīniskajām universitāšu slimnīcām un reģionālajām slimnīcām, piesaistot rezidentus un jaunos ārstus.

RSU priekšrocība ir izglītība, kas balstīta uz simulācijām. Jaunajā studiju gadā tā tiks attīstīta vēl plašāk gan veselības aprūpes, gan sociālo zinātņu studiju programmās.

RSU turpinās veikt pētniecisko darbu, kāpinot zinātnes rezultatīvos rādītājus, piemēram, 2019. gadā RSU rīkos plašu starptautisku Zinātnes nedēļu.

Noslēgumā rektors visiem novēlēja veiksmīgu un radošu jauno akadēmisko gadu un aicināja piedalīties RSU saliedēšanas un Latvijas simtgades pasākumos.

akad_sanaksme_2018-17.jpg

Akadēmiskā sanāksme turpinājās ar RSU E-balvas un Gada balvas pasniegšanu vairākās nominācijās. Moderna studiju procesa norise nav iedomājama bez e-vides, tāpēc vispirms tika pasniegta RSU E-balva trīs nominācijās:

• Balvu nominācijā E-juniors saņēma Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras asistente Dace Rezevska,
  • Balvu nominācijā E-seniors ieguva Valodu centra lektors Miervaldis Karulis,
  • Balvu nominācijā E-struktūrvienība saņēma Zāļu formu tehnoloģijas katedra.

Par Gada akadēmisko struktūrvienību 2018 ir atzīta un tika apbalvota Veselības vadības docētāju grupa. Gada zinātniskā struktūrvienība šogad ir Sabiedrības veselības institūts, bet Attīstības un projektu departamentam tika piešķirta Gada administratīvās struktūrvienības balva.

Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāja Linda Skulme pasniedza studentu pateicības balvu. To šogad saņēma Infrastruktūras departaments par sadarbību un kopīgu risinājumu atrašanu.

RSU rektors Aigars Pētersons Gada balvu par mūža ieguldījumu pasniedza izcilajam sirds ķirurgam profesoram Romanam Lācim, kurš devis lielu ieguldījumu RSU attīstībā, veltot universitātei vairāk nekā 40 darba gadu.

akad_sanaksme_2018-25.jpg

Viņš ir vadījis RSU Senātu un Absolventu asociāciju. 2002. gadā pirmo reizi Latvijā Romans Lācis kopā ar savu komandu veica sirds transplantāciju. Savas zināšanas un pieredzi profesors nodod tālāk jaunajiem kolēģiem, un viņa gādībā izaugusi jauna sirds ķirurgu paaudze. Romans Lācis joprojām ir aktīvs klīniskajā, pedagoģiskajā un administratīvajā darbā.

RSU balva par mūža ieguldījumu tika pasniegta jau astoto gadu pēc kārtas. Līdz šim šo balvu ir saņēmušas tādas izcilas RSU personības kā Ausma Šaško, Vilma Skujiņa, prof. Jānis Gaujēns, prof. Vija Eniņa, prof. Uldis Teibe, prof. Jānis Volkolākovs, prof. Ivans Zagorskis un prof. Ivars Siliņš.

akad_sanaksme_2018-26.jpg

Sanāksmes noslēgumā klātesošos priecēja džeza un pasaules mūzikas ansamblis Brokastis četratā.