Pārlekt uz galveno saturu
Preses relīzes

Trešdien, 2008.gada 5.novembrī, Rīgas Stradiņa universitātes Hipokrāta auditorijā notika Latvijas zinātnisko institūciju konference par modernā Latvijas akadēmiskā pamattīkla ieviešanas iespējām. Uz konferenci tika uzaicināti visu Latvijā reģistrēto zinātnisko institūciju, kā arī LR Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvji. Tādējādi pirmo reizi par projektu sprieda visi ieinteresētie - augstskolas, zinātnieki un ministrija.

Līdz šim LR Izglītības un zinātnes ministrija pauda vēlmi kļūt par projekta pieteicēju un pildīt projekta īstenošanai nepieciešamo administratīvo darbu. IZM pamatoja savu vēlmi ar argumentu, ka gadījumā, ja projekta pieteicējs būs IZM, projektā tiks iesaistītas arī tās zinātniskās institūcijas, kas atrodas ārpus universitātēm.

Taču Latvijas zinātniskajām institūcijām kopā ir nepieciešamā kapacitāte un kompetenceoperatīvi veikt visas ar akadēmiskā pamattīkla ieviešanu: sagatavošanu, pieteikšanu, administrēšanu un ilgtspējīgu attīstību saistītas darbības. Tādējādi tiktu nodrošināta efektīva un savlaicīga projekta realizācija, novirzot lielāko līdzekļu daļu tehnoloģiskajiem risinājumiem, nevis konsultatīvajam darbam (kā paredzēts IZM projektā), kas projekta specifikas dēļ nav uzskatāms par augstas prioritātes aktivitāti.

5.novembra konferences laikā tika izskatīta akadēmisko institūciju sagatavotā projekta koncepcija un panākta vienošanās, ka projektā iekļaujamas aktivitātes atbilstoši akadēmisko institūciju sagatavotajai projekta koncepcijai. Tomēr gan augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, gan IZM palika pie sava viedokļa par to, kādam ir jābūt projekta ieviešanas modelim.

Lai turpinātu darbu pie akadēmiskā pamattīkla ieviešanas, 5.novembra konferences dalībnieki (universitātes, zinātniskās institūcijas un Izglītības un zinātnes ministrija) koleģiāli vienojās izveidot darba grupu projekta ieviešanas modeļa izstrādei. Darba grupā tiks iekļauti četri pārstāvji pa vienam no Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes, Elektronikas un datorzinātņu institūta un LR Izglītības un zinātnes ministrijas.

Atgādinām arī, ka Latvijas Akadēmiskā tīkla projektu plānots īstenot līdz 2013. gadam ar 2007. - 2013. gada plānošanas perioda Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļu atbalstu un tā ieviešanai paredzēti vairāk nekā 33 miljoni latu. Akadēmiskā tīkla īstenošanas projekts ar Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu ir unikāla iespēja Latvijai pieslēgties kopējai Eiropas akadēmiskajai telpai, kas otrreiz tuvāko gadu laikā vairs netiks sniegta, tāpēc tā jāizmanto pēc iespējas operatīvāk un efektīvāk.

Sīkāka informācija:

Andris Darviņš

RSU Informācijas tehnoloģiju direktors

tālr. 67409271

andris[pnkts]darvinsatrsu[pnkts]lv