Pārlekt uz galveno saturu
Lepojamies!

2019. gada 26. septembrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā notika Aleksandra Bieziņa balvas pasniegšanas svinīgā ceremonija. Latvijas Bērnu ķirurgu asociācija balvu par ieguldījumu bērnu ķirurģijā pasniedza RSU rektoram, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķim, profesoram un bērnu ķirurgam Aigaram Pētersonam.

Profesors Aigars Pētersons bērnu ķirurģijā aizvadījis vairāk nekā 35 gadus, visu darba mūžu bijis uzticīgs Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai un savai alma mater – RSU –, glābis dzīvību un veselību tūkstošiem pacientu. Darbojies jaundzimušo un bērnu krūškurvja un vēdera dobuma orgānu ķirurģijas jomā, ir vairāku bērnu ķirurgu darbaudzinātājs. Profesors ir 490 zinātnisko publikāciju, četru monogrāfiju un vairāku izgudrojumu autors un līdzautors. Viņa vadībā izstrādātas un sekmīgi aizstāvētas astoņas medicīnas doktora disertācijas.  

Aigars Pētersons savu darba mūžu veltījis Latvijas bērnu veselības veicināšanai, bērnu traumatisma mazināšanai un bērnu ķirurģijas attīstīšanai, saņēmis augstus valdības apbalvojumus, ir Paula Stradiņa un Andreja Priedkalna balvas laureāts.

Aleksandra Bieziņa balva dibināta 1987. gadā ar mērķi godināt izcilus Latvijas bērnu ķirurgus par nopelniem bērnu ķirurģijas attīstīšanā, sasniegumiem praktiskajā un zinātniskajā darbā. Profesora A. Bieziņa balva ir augstākais profesionālais apbalvojums bērnu ķirurgam. Līdz šim ir pasniegtas desmit šādas balvas. Kandidātus balvas saņemšanai izvirza Latvijas Bērnu ķirurgu asociācija, balvu piešķir apbalvojumu piešķiršanas komisija.