Atzinība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) projekts vēsturiskā staļļa pārbūvē par Anatomijas muzeju ir ticis atzinīgi novērtēts 2021. gada balvas Rīgas arhitektūrā ietvaros.

Anatomijas muzeja ēkas projekts ir saņēmis Rīgas pilsētas arhitekta Gvido Prinča atzinības rakstu par izcilu komandas darbu, pārbūvējot vēsturisko staļļa ēku laikmetīga muzeja vajadzībām.

rigas-arhitekturas-gada-balva-2.jpg

Anatomijas muzeja ēkas projekta pasūtītājs bija Rīgas Stradiņa universitāte. Ēku projektēja SIA Nams, bet būvniecību realizēja SIA Velve un SIA Delta Construction.

Šogad jau sešpadsmito reizi tika pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā. Papildus gada balvai Rīgas pilsētas arhitekta birojs piešķīra atzinības par izcilību atsevišķu objektu arhitektūrā. Atzinības rakstu RSU pasniedza Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis un pilsētas arhitekts Gvido Princis.

rigas-arhitekturas-gada-balva-1.jpg

2015. gadā RSU radās ideja atjaunot anatomikuma teritorijā esošo vēsturisko staļļa ēku un izvietot tajā Anatomijas muzeju. 2016. gadā tika izstrādāti ēkas meti, savukārt 2016. un 2017. gadā notika būvdarbu projekta izstrāde. No 2018. līdz 2020. gadam ēka tika pārbūvēta un pielāgota muzeja vajadzībām. Muzejs vēra durvis apmeklētājiem 2021. gada 16. jūnijā. Jaunais RSU Anatomijas muzejs ir nozīmīgs ilgtermiņa ieguldījums medicīnas izglītības un zinātnes attīstībā Latvijā.

Vairāk par ēkas pārbūvi