Šajā rudenī ir noslēdzies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Starptautisko sakaru departamenta rīkotais pasākumu cikls Meet the Ambassador, kura mērķis ir sniegt iespēju universitātes ārvalstu studentiem satikt savas valsts vēstniekus un pārrunāt dažādus jautājumus.

Pasākuma cikla ietvaros rudens semestrī RSU viesojās Vācijas vēstnieks Rolfs Šute (Rolf Schütte) un Vācijas vēstniecības kultūras, preses un konsulāro jautājumu atašejs Tomass Šepss (Thomas Schöps). Tikšanās laikā tika pārrunātas vācu diasporas Latvijā aktualitātes, Vācijas-Latvijas attiecības, sabiedriskie procesi abās valstīs un citi jautājumi.

Ar savas valsts studentiem tikās arī Somijas vēstniece Latvijā Rita Korpivāra (Riitta Korpivaara). Vēstniece Latvijā savus pienākumus sāka pildīt šī gada septembrī, tādēļ šī bija viņas pirmā tikšanās ar somu studentiem Latvijā. Kopā ar vēstnieci RSU viesojās konsule Anne Hāvisto (Anne Haavisto).

„Šī ir lieliska iespēja RSU ārvalstu studentiem satikt savas valsts vēstniekus un vēstniecības darbiniekus neformālā gaisotnē un savā dzimtā valodā diskutēt par aktualitātēm. Studentus ļoti interesē sadarbība starp viņu mītnes zemēm un Latviju, kā arī savas valsts diasporas dzīve Rīgā. Studenti ar lielu interesi gaida vēstnieku ierašanos RSU un jau iepriekš sagatavo jautājumus. Arī vēstnieki un citi vēstniecības darbinieki labprāt tiekas ar RSU studentiem. Ir liels gandarījums saņemt no vēstniekiem pozitīvu apstiprinājumu, ka viņu valsts studenti ir apmierināti ar studijām RSU," tā RSU Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone.

Pašlaik RSU studē vairāk nekā 2000 ārvalstu studentu. Vācu studenti veido lielāko ārvalstu studentu īpatsvaru, savukārt studenti no Somijas ir trešā lielākā ārvalstu studentu grupa.

Pasākumu ciklu Meet the Ambassdor RSU Starptautisko sakaru departaments sāka 2016. gadā. Gan Vācijas vēstnieks R. Šute, gan iepriekšējais Somijas vēstnieks Olli Kantanens (Olli Kantanen) šā cikla ietvaros mūsu universitātē ir viesojušies vairakkārt. Pasākumu cikls turpināsies 2019. gada pavasara semestrī.