No 30. maija līdz 2. jūnijam Lietuvas galvaspilsētā Viļņā norisinājās starptautiskā laikmetīgās mākslas mese ARTVILNIUS 2019, kurā ar kopīgu ekspozīciju startēja arī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti. Kopīgi starpdisciplināri projekti un pasākumi starp abām augstskolām tiek attīstīti kopš pērnā pavasara, kad LMA un RSU noslēdza sadarbības līgumu.

Medicīna un māksla dažos veidos ir cieši saistītas – medicīna pievēršas cilvēka ķermenim, bet ārstēšana mūsdienās vairs nav tikai fiziskas slimības dziedināšana. Arvien pieaug garīgās veselības nozīme, kur māksla ieņemu nozīmīgu vietu. Abu augstskolu studentu sadarbības rezultātā uzskatāmi tika demonstrēta mākslas un medicīnas mijiedarbība, aktīvi iesaistot arī meses apmeklētājus. Skatītājiem bija iespēja ne tikai uzzināt, bet arī kļūt par daļu no radošā procesa, klātienē vērojot, ka pavisam vienkāršs un pašsaprotams vitālais radītājs, proti, pulss, var kalpot par pamatu neatkārtojama mākslas darba radīšanai. Projekta realizācijā tika iesaistīti gleznotāji, tēlnieki, grafiķi, scenogrāfi, mākslas vēsturnieki, kā arī dažādu medicīnas zinātņu speciālisti.

No RSU puses projektu koordinēja Rehabilitācijas fakultātes profesionālā maģistra studiju programmas Mākslas terapija vadītāja Jana Duhovska, un augstskolu pārstāvēja topošās mākslas terapeites Elīza Dubovika un Signe Vanadziņa, Medicīnas fakultātes Cilvēka fizioloģijas un bioķīmijas katedras vadītājs prof. Pēteris Tretjakovs, asoc. prof. Leons Blumfelds un docētājs Matīss Mežals.