Bakalaura studiju programmas Sabiedrības veselība 3. kursa studente Paula Feldmane Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studējošo pašpārvaldē darbojas kopš 1. kursa, un viņas piederība šai organizācijai ar katru dienu pieaug.

Paula pēc vidusskolas gribēja studēt medicīnu, uz ko mērķtiecīgi virzījās, taču tieši pirms uzņemšanas sapratusi, ka grib studēt "ko salīdzinoši līdzīgu medicīnai, bet vairāk saistītu ar administratīvajiem procesiem. Tāpēc pēdējā brīdī izvēlējos par labu sabiedrības veselībai, kas šobrīd, jāatzīst, ir profesija, kas salīdzinoši īsā laika periodā kļuvusi populāra."

paula_feldmane05.jpgFoto no privātā arhīva

Kāpēc studentiem vajag Studējošo pašpārvaldi, un kāpēc tik daudzi studenti iesaistās pašpārvaldes darbā?

Studējošo pašpārvalde ir nepieciešama pavisam vienkārša iemesla dēļ – lai uzzinātu ikkatra studējošā viedokli, apkopotu tos un atrastu vislabāko kompromisu, kas būtu pietiekami labs ikvienam RSU studējošajam.

Nav vienas atbildes, kāpēc tik daudzi iesaistās pašpārvaldes darbā. Kāds šeit iesaistās, lai atrastu draugus, kāds, lai atpūstos, bet vēl viena daļa – lai atrastu sevi.

Un, ziniet, neviens mērķis nav mazs, jo agrāk vai vēlāk visi mazie, individuālie mērķi saplūst vienā, kas ir milzīga vēlme pēc labākā ikvienam studējošajam.

Ko tev ir devusi darbošanās Studējošo pašpārvaldē?

Studējošo pašpārvalde iemāca ļoti daudz, sākot no mākslas orientēties visdažādākajos dokumentos līdz mākslai sadarboties ar dažāda veida cilvēkiem, un tagad tam visam klāt nākusi māksla vadīt komandu.

Tomēr pats galvenais, ko darbošanās pašpārvaldē ir devusi man, – cilvēkus, kuri ir vislielākā vērtība ne tikai pašpārvaldē, bet arī dzīvē.

paula_feldmane04.jpgStudējošo pašpārvaldes vecbiedru salidojums 2020. gada vasarā. Paula Feldmane stāv kājās – sestā no kreisās. Foto no pašpārvaldes arhīva

Par ko pašlaik ir satraukti RSU studenti, un ko līdz ar to lietas labā dara Studējošo pašpārvalde?

Aktuāls un pēdējā laikā visbiežāk dzirdētais jautājums ir par vakcīnām un vakcinēšanu pret Covid-19. Kad būs iespēja saņemt vakcīnu? Kad būs iespēja atgriezties klātienes studijās? Jāsaka, cītīgi strādājam pie tā, lai visa mūsu rīcībā esošā informācija tiktu nodota tālāk studentiem, lai viņiem ir skaidrs, kā viss notiks.

Mēs arī stāstām par to, ka vakcinēšanās ir viens no galvenajiem ceļiem, lai varētu atgriezties universitātē un studēt klātienē.

Kādas ir Studējošo pašpārvaldes prioritātes 2021. gadā?

Viena no pašpārvaldes prioritātēm, ko nosaucu, arī kandidējot pašpārvaldes vadītājas amatam, ir pielāgošanās esošajiem Covid-19 pandēmijas apstākļiem.

Nozīmīgs darbs ir Studentu pētniecības un inovācijas granti, kas ir kopprojekts ar RSU Absolventu asociāciju un Tehnoloģiju pārneses kontaktpunktu, pie kura ir strādāts ilgi. Pavisam drīz būs pirmais uzsaukums, kurā studējošie varēs pieteikties sev nepieciešamajam atbalstam pētniecībā.

Vēl viena ļoti svarīga lieta – sociālā fonda izveide, kurā studējošo pašpārvalde sniegs atbalstu tiem studentiem, kurus Covid-19 krīze skārusi visvairāk.

paula_feldmane03.jpgPaula Feldmane kopā ar RSU studējošo senatoriem Matīsu Lindi (kreisajā malā) un Rinaldu Seržantu. Foto no pašpārvaldes arhīva

Svarīgākais, ko tu gribi paveikt jaunajā amatā?

Mērķis ir savā ziņā liels, bet, manuprāt, ļoti nepieciešams – padarīt Studējošo pašpārvaldi pēc iespējas atvērtāku, pieejamu un cilvēcīgu.

Lai studenti, doktoranti un rezidenti zinātu, ka Studējošo pašpārvalde sagaida ikvienu un katrs var iesaistīties un kļūt par daļu no šīs organizācijas.

Ko tu vari mācīties no iepriekšējās pašpārvaldes vadītājas Annas Jetes Gaujas?

Es no viņas noteikti varu mācīties neatlaidību – darīt visu, līdz darbs ir paveikts. Un, protams, viena svarīga lieta – Annai Jetei piemīt spēja pierunāt ikvienu sekot viņas idejām, un tā ir viena no lieliskākajām vadītāja īpašībām.

Aizvadītais gads bija ļoti neparasts mums visiem. Ko no šī gada ir iemācījusies Studējošo pašpārvalde un RSU studenti?

Ar 2020. gadu pierādījās, ka studējošie ir ļoti elastīgi, ar prasmi ne tikai pielāgoties, bet arī pāriet no viena formāta pavisam jaunā, nepieredzētā – online formātā.

Ko varam paņemt līdzi un darīt arī 2021. gadā?

Tas, ko var paņemt līdzi arī šajā gadā, noteikti ir milzīgā pacietība un iecietība citam pret citu šajā laikā.

paula_feldmane02_0.jpgStudējošo pašpārvaldes stratēģiskajā seminārā 2020. vasarā. Foto no pašpārvaldes arhīva

Desmit ātrie jautājumi Paulai Feldmanei

1. Izrāde, ko gribētu noskatīties vēlreiz.

Latvijas Nacionālā teātra Svina garša.

2. No kā tu esi atkarīga?

No darba.

3. Ja tev tiktu piedāvāta iespēja izlekt ar izpletni, vai tu to darītu?

Noteikti!

4. Ko tu gribētu iemācīties?

Kļūt neredzama.

5. No kā tu baidies?

No neizdošanās.

6. Kas tev vislabāk padodas?

Skaisti runāt.

7. Ko tev nepatīk darīt?

Mazgāt grīdu.

8. Par ko šajā dzīvē ir vērts satraukties?

Par to, vai es atstāšu par sevi labu priekšstatu.

9. Kas tev būtu lielākā nodevība?

Divkosība.

10. Kas jādara, lai dzīvotu labi?

Jārūpējas par sevi un saviem tuvajiem.

paula_feldmane01.jpg

Jaunā RSU Studējošo pašpārvaldes valde, kas darbu sāka 2021. gada 1. janvārī. Valdes vēlēšanas notika tiešsaistē 2020. gada 25. novembrī

Kopā ar Paulu Feldmani darbu sāka valde šādā sastāvā:

• Akadēmiskā virziena vadītāja Elīza Marta Stangaine (ESF II)
  • Akadēmiskā virziena vadītājas vietniece Amanda Ozola (MF II)
  • Sociālā virziena vadītāja Elizabete Maija Liepa (MF I)
  • Zinātnes virziena vadītājs Toms Mārtiņš Smilga (MF IV)
  • Zinātnes virziena vadītāja vietnieks Klāvs Putenis (MF II)
  • Komunikācijas virziena vadītāja Rebeka Ozolniece (KF II)
  • Komunikācijas virziena vadītāja vietniece Marta Livzeniece (ESF II)
  • Iekšējās sadarbības un cilvēkresursu virziena vadītāja Elizabete Paula Valguma (FF IV)
  • Iekšējās sadarbības un cilvēkresursu virziena vadītājas vietniece Lāsma Ludborža (MF II),