Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) no 28. maija līdz 2. jūnijam pirmo reizi piedalīsies Latvijas Veselības nedēļā, kas notiek starptautiskā projekta NowWeMove ietvaros. RSU veselības sporta un uztura eksperti piedāvās bezmaksas sporta nodarbības gan iesācējiem, gan pieredzējušiem sportistiem, lekcijas par veselību, sportu un uzturu, kā arī Momyfit nodarbības māmiņām, nūjošanas nodarbības un lekcijas senioriem, kā arī fizisko aktivitāšu konkursu RSU sporto, kurā varēs pārbaudīt savus spēkus soļošanā, skriešanā, riteņbraukšanā, kā arī spēka un izturības aktivitātēs. Veselības nedēļas mērķis ir informēt un mudināt cilvēkus pievērsties aktīvam un veselīgam dzīvesveidam, kas ir viens no efektīvākajiem slimību profilakses veidiem.

Visiem, kuri grib sākt sportot, uzlabot savu sportisko varēšanu vai iepazīties ar jauniem sporta veidiem, RSU Sporta klubs katru dienu Veselības nedēļas garumā pieredzējušu treneru vadībā piedāvās volejbola treniņus, kā arī funkcionālos, spēka un kardiotreniņus. RSU asoc. prof. Voldemārs Arnis trešdien, 30. maijā, plkst. 17.00 lekcijās iepazīstinās ar veselības sporta jaunākajām tendencēm un stāstīs, kā maksimāli efektīvi sportot, vienlaikus nekaitējot veselībai. Piemēram, kā ar mūsdienīgām veselības sporta metodēm, trenējoties 20–30 minūtes trīs reizes nedēļā, sasniegt lielāku efektu nekā ar vidējas intensitātes izturības treniņiem 3–5 stundas nedēļā. Lai pareizi sportotu, ir arī jāzina, kāds uzturs ir piemērots treniņu un sacensību režīmam – par to savukārt otrdien, 29. maijā, plkst. 17.00 stāstīs RSU docente un dietoloģe Laila Meija.

Veselības nedēļā tiks īpaši domāts par topošajām un jaunajām māmiņām. Arkādijas parkā otrdien, 29. maijā, un ceturtdien, 31. maijā, plkst. 12.00 notiks vingrošanas nodarbības māmiņām ar bērniem no divu mēnešu līdz 5 gadu vecumam, kuras vadīs Momyfit kustības aizsācēja Latvijā, RSU absolvente un trenere Veronika Dolgina. Savukārt piektdien, 1. jūnijā, plkst. 17.00 RSU docētājas Marutas Hofertes lekcijā varēs uzzināt, kādas fiziskās aktivitātes drīkst veikt grūtniecības laikā.

Senioriem sestdien, 2. jūnijā, RSU eksperti piedāvās lekcijas par vingrošanu un nūjošanu, kā arī praktisku nūjošanas nodarbību asoc. prof. Irēnas Upenieces vadībā.

Visi interesenti aicināti piedalīties arī RSU fizisko aktivitāšu konkursā RSU sporto un parādīt savu sniegumu skriešanā, soļošanā, riteņbraukšanā un citās disciplīnās. Konkursa nolikums pieejams RSU mājaslapā

Latvijas Veselības nedēļa šogad notiek jau septīto reizi starptautiskā projekta NowWeMove ietvaros, kura mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs. To organizē Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar Starptautisko Sporta un kultūras asociāciju. Veselības nedēļai veltītie pasākumi norisinās vairākās Eiropas valstīs vienlaikus, un pērn aktivitātēs piedalījās 38 valstis, arī Latvija, kur dalībnieku skaits pārsniedza 56 tūkstošus.

Lekcijas, nodarbības un treniņi Veselības nedēļā ir bezmaksas un notiek RSU centrālajā ēkā (Dzirciema ielā 16), RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (Anniņmuižas bulvārī 26a) un RSU Sporta klubā (Cigoriņu ielā 3). Pasākumu programma atrodama augstskolas mājaslapā. Vietu skaits lekcijās un nodarbībās ir ierobežots, tāpēc lūgums iepriekš pierakstīties: nodarbibasatrsu[pnkts]lv (nodarbibas[at]rsu[dot]lv).