Darbiniekiem
Jubilejas

Pauls Stradiņš (1896–1958) bija izcils 20. gadsimta latviešu ārsts – ķirurgs, onkologs, medicīnas vēsturnieks, veselības aprūpes un zinātnes dzīves vadītājs, sabiedrisks darbinieks un diža gara cilvēks.

stradins_1944.jpg

Lai veicinātu Rīgas Stradiņa universitātes pirmā gada medicīnas un māszinību studiju programmas studentu zināšanas un izpratni par Latvijas medicīnas un  kultūrvēsturi, aicinājām viņus iesaistīties akcijā Pauls Stradiņš un 8. tramvajs. Kā zināms, 8. tramvaja maršruts patlaban Rīgā neeksistē. Tomēr kādreiz tāda līnija bija, un tā bija cieši saistīta ar Pārdaugavu. Iespējams, Pauls Stradiņš arī izmantoja šo transportu, tomēr visbiežāk viņš brauca ar divriteni, jo tā bijis gan ērtāk, gan veselīgāk.

Akcijas noteikumi bija šādi: 1) jāizvēlas vismaz viena no bijušā 8. tramvaja maršruta pieturām un jāizveido mazs apraksts, kas šajā pieturā saistīts ar Paulu Stradiņu; 2) jāsagatavo neliela prezentācija, vēlams, to papildinot ar avotos atrastu informāciju; 3) izvēlētajā pieturā, kurā nokļūst vai nu ar savu divriteni, vai tramvaju (jo tramvajs tur kursē joprojām, tikai ar citu maršruta numuru), jānofilmē sevi un savu stāstu; 4) prezentācija jāsūta uz muzejsatrsu[pnkts]lv.

Konkurss tika izsludināts 2020. gada 11. novembrī un noslēdzās šā gada 11. janvārī. Dalībai iesūtīti deviņi individuāli darbi, ko veidojuši Olga Dardika, Ilze Rudoviča, Viktorija Bankoviča un Sabīna Ribačuka (abām kopīga prezentācija no Ventspils), Dārta Valdovska, Rinalds Einiks, Elza Anna Bārzdiņa, Alise Muceniece, Sigita Skrastiņa, kā arī viens grupas darbs – studiju programmas Medicīna pirmā kursa II grupas video (autori: Liza Čumika, Marija Burceva, Nanija Dzjadzina, Arta Irmīna Kučinska, Niklāvs Nemme, Roberts Tumeļkāns (Viesīte), Valters Valuškins, Marta Hedviga Oše, Patrīcija Svareniece, Laura Marta Casno, Beata Krasovska, Undīne Paula Žilde).

Konkursa uzvarētāju darbi

Autore: Dārta Valdovska, studiju programmas Medicīna pirmā gada studente

Autori: Liza Čumika, Marija Burceva, Nanija Dzjadzina, Arta Irmīna Kučinska, Niklāvs Nemme, Roberts Tumeļkāns (Viesīte), Valters Valuškins, Marta Hedviga Oše, Patrīcija Svareniece, Laura Marta Casno, Beata Krasovska, Undīne Paula Žilde, studiju programmas Medicīna pirmā gada studenti

Visiem dalībniekiem būs arī balvas, ko sarūpējusi Rīgas Stradiņa universitāte un biedrība Medicīnas muzeja atbalsta fonds.