Attīstība
Startē Stradiņos!
Farmācija

Klātesot valsts pārvaldes pārstāvjiem, studentiem, projektā iesaistītajiem RSU darbiniekiem, projektētājiem, būvniekiem, valsts un nevalstisko organizāciju, kā arī industrijas pārstāvjiem, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) piektdien, 31. martā, atklāts jaunais Farmācijas studiju un pētniecības centrs. Jaunā būve Konsula ielā 21 papildina Pārdaugavā izveidoto RSU studentu pilsētiņu un ir apjomīgākā un tehniski sarežģītākā ēka, kas tapusi augstskolas 70 gadu ilgajā vēsturē.

“Farmācijas studiju un pētniecības stiprināšana ir stratēģisks Rīgas Stradiņa universitātes attīstības virziens. Jaunajā centrā izveidota unikāla laboratoriskā infrastruktūra – tablešu preses, tostarp simulatora, kā arī kompakcijas, kapsulēšanas, ekstrūzijas, mikronizācijas un citas iekārtas. Tā palīdzēs būvēt stabilu tiltu starp akadēmisko vidi un farmācijas industriju, aizpildot robu cieto zāļu formu izpētē un izstrādē, un pievēršoties tādiem farmācijas nozarei globāli būtiskiem jautājumiem kā, piemēram, slikti šķīstošo aktīvo vielu tehnoloģisko procesu pilnveidošana,” uzsver RSU rektors prof. Aigars Pētersons.

“Farmācijas fakultātes studiju un zinātnes kompleksa izbūve un atklāšana studējošajiem ir ilgi gaidīts notikums un noteikti definējams kā ieguvums plašā mērogā – studiju centrs ir inovatīvs un mūsdienīgs, ietverot gan mācību telpas un laboratorijas, gan nodrošinot ērtas atpūtas zonas. Pārcelšanās jaunajās telpās ir nopietns solis studiju kvalitātes veicināšanā,” norāda RSU Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāja Elizabete Maija Liepa.

Farmācijas studiju un pētniecības centrs, kas konkursā Latvijas Būvniecības gada balva 2022 nominācijā Jaunbūve – sabiedriska ēka ieguvis otro vietu, veidots piecos virszemes un vienā pazemes stāvā. Tajā mājvietu radusi Farmācijas ķīmijas katedra, Farmakoloģijas katedra un Lietišķās farmācijas katedra, kā arī Gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorija. Ēkā izveidotas kopumā četras auditorijas, 11 mācību telpas, 10 studiju laboratorijas un septiņas laboratorijas. Gatavo zāļu formu laboratorija veidota, ievērojot rūpnieciskās farmācijas nozares principus, tostarp veidojot tīrtelpas, kas atbilst ISO 8 standartam.

Ēkas būvdarbi uzsākti 2020. gada 20. novembrī. No projekta kopējām 22 miljonu izmaksām teju 13 miljoni ir RSU finansējuma daļa, bet nedaudz vairāk par 9,1 miljoniem eiro – Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums. No ERAF līdzfinansējuma nedaudz vairāk kā 3,73 miljoni nāk no SAM 1.1.1.4. projekta Rīgas Stradiņa universitātes farmācijas jomas pētniecības infrastruktūras attīstība, bet 5,44 miljoni eiro no SAM 8.1.1. projekta Studiju vides attīstība Rīgas Stradiņa universitātē. Farmācijas studiju un pētniecības centra ģenerālprojektētājs ir SIA Nams, būvdarbu ģenerāluzņēmējs – A/S UPB, darbuzņēmējs – SIA Kvadrum, būvuzraudzība un būvprojekta audits – SIA Būvuzraugi LV.

Objekts tapis ar specifiskā atbalsta mērķa (SAM) 1.1.1.4 pasākuma P&A infrastruktūras attīstīšana viedās specializācijas jomās un zinātnisko institūciju institucionālās kapacitātes stiprināšana līdzfinansēta projekta Rīgas Stradiņa universitātes farmācijas jomas pētniecības infrastruktūras attīstība (līguma nr.1.1.1.4/17/I/011) un SAM 8.1.1. Palielināt modernizēto STEM, tajā skaitā medicīnas un radošās industrijas, studiju programmu skaitu līdzfinansēta projekta Studiju vides attīstība Rīgas Stradiņa universitātē (līguma nr.8.1.1.0/17/I/006) atbalstu.

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERAF_RGB_2.png