Ziņas

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) 6. decembrī svinīgi atklāja Autoimunitātes centru, kas dibināts ar mērķi īstenot padziļinātu autoimūno slimību zinātnisko izpēti un veicināt slimnīcas ārstu un rezidentu aktīvāku iesaisti zinātniski pētnieciskajā darbībā, kā arī starptautiska mēroga sadarbībā.

RAKUS vadošie ārsti dažādās specialitātēs – reimatoloģijā, neiroloģijā, endokrinoloģijā u. c. – sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) piedalīsies dažādos starptautiskos grantu pētījumos un sāks veidot pētījumu datu platformu. Tas ļaus nākotnē būt starptautiskā apritē un publicēties autoritatīvos starptautiskos izdevumos, tādējādi uzlabojot autoimūno un autoiekaisīgo saslimšanu pacientu ārstēšanas iespējas.

autoimunitates_centrs_rakus.jpg

Foto: RAKUS

“Jaunatklātā centra mērķis ir nodrošināt mūsdienīgu, ilgtspējīgu autoimūno un autoiekaisīgo slimību diagnostiku, ārstēšanu un pētniecisko darbu atbilstīgi labākajiem klīniskās prakses nosacījumiem un prioritārajiem virzieniem. Plānojam uzlabot šo slimību agrīno diagnostiku, izmeklēšanas un ārstēšanas algoritmu izveidi un ieviešanu, nodrošinot multidisciplinārus konsilijus,” uzsver centra vadītājs, RSU Iekšķīgo slimību katedras docētājs Mihails Tarasovs. Sadarbībā ar RSU plānota šo slimību padziļināta izpēte, piedaloties vietēja un starptautiska mēroga pētījumu programmās.

Plašāk