Pārlekt uz galveno saturu
Attīstība
Zobārstniecība, mutes medicīna

12. decembrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas institūta Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas klīnikā tika atklāts paplašināts ambulatoro operāciju bloks. Pakalpojumu sniegšana jaunajā operāciju blokā sāksies 2020. gada janvārī.

Šā gada vasarā Stomatoloģijas institūts ieguva papildu telpas ēkā Dzirciema ielā 20, kas ļāva paplašināt institūta sniegto pakalpojumu un apmācību klāstu. Pēc telpu paplašināšanas RSU Stomatoloģijas institūts divu mēnešu laikā renovēja ambulatoro operāciju bloku Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas klīnikā – kopumā 120 m² platībā.

Jaunajā operāciju blokā ir iekārtotas divas operāciju zāles un divas pēcoperāciju telpas pacientiem ar piecām gultas vietām. Kopumā ambulatorā operāciju bloka renovācijā ieguldīts 115000 EUR.

Paplašinātajā Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas klīnikas ambulatorā operāciju blokā pacientiem tiks nodrošinātas operācijas dentoalveoolārā ķirurģijā, dažādu mīksto audu veidojumu operācijas mutes, sejas un žokļu rajonā, jebkuras sarežģītības zobu ekstrakcijas, trūkstoša žokļa kaula atjaunošanas operācijas, trūkstošo zobu aizvietošana ar implantātiem un citas operācijas, pielietojot jaunākās mūsdienu tehnoloģijas.

RSU Stomatoloģijas institūts ir RSU topošo zobārstniecības speciālistu klīniskā mācību bāze. Tajā tiek veikta topošo zobārstniecības speciālistu apmācība, un mācību programmas ir pilnībā pārstrādātas atbilstoši labāko Eiropas augstskolu standartiem un kritērijiem. Stomatoloģijas institūtam ir nostiprinājušies starptautiski kontakti ar nozīmīgiem stomatoloģiskās izglītības, zinātnes un ārstniecības centriem. No 2003. gada Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūts ir Edinburgas karaliskās koledžas eksaminācijas centrs.

Institūtā tiek veikta arī rezidentu apmācība. Studentu un rezidentu mācību klīnikas ir aprīkotas ar pēdējās paaudzes zobārstniecības iekārtām, modernu sterilizācijas sistēmu, jaunām radioloģijas tehnoloģijām un informācijas tehnoloģiju tīklu.

SIA Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūts apvieno labākos klīniskos, pedagoģiskos un zinātniskos spēkus Latvijas stomatoloģijā. Tajā ir iedibinātas un nostiprinātas klīnikas, sarūpēts mūsdienīgs aprīkojums un ieviestas pašas jaunākās un modernākās tehnoloģijas. RSU Stomatoloģijas institūts pilnībā atbilst modernas Eiropas zobārstniecības klīnikas prasībām.