Darbiniekiem

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ir audzis jaunuzņemto studentu skaits, un pirmdien, 31. augustā, studijas mūsu augstskolā sāks 2754 jaunie studenti, tai skaitā 401 ārvalstu students. Pērnruden studijas RSU sāka 2627 studenti.

“Jaunuzņemto studentu skaita pieaugums ir apliecinājums RSU studiju augstajai kvalitātei, starptautiskajai studiju videi un mūsu mācībspēku spējai dinamiski pielāgoties pandēmijas apstākļiem. Liels gandarījums par šogad novēroto studētgribētāju interesi par RSU sociālo zinātņu studiju programmām, kur saņēmām par 25 % vairāk pieteikumu nekā pērn,” saka RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Jau pirmajās uzņemšanas dienās RSU tika aizpildītas visas 734 valsts piešķirtās budžeta vietas, turklāt atsevišķās studiju programmās uz vienu vietu pretendēja vairāk nekā 10 studētgribētāju.

Jau tradicionāli lielākā reflektantu interese šovasar bijusi par studiju programma Medicīna, kur saņemts vairāk nekā 1100 pieteikumu. Pieprasītāko veselības aprūpes studiju programmu vidū šovasar bija arī Uzturs, Fizioterapija, Vecmāte, Ortozēšana protezēšana, Audiologopēdija un Ergoterapija. Tikmēr no sociālo zinātņu studiju programmām populārākās šovasar bija Psiholoģija, Sabiedriskās attiecības, Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika, Žurnālistika un Tiesībzinātne.

Izcili noslēgusies arī RSU ārvalstu studentu uzņemšana. Kopumā studijas RSU šoruden sāks 401 pirmkursnieks no 31 valsts, lielākoties no Vācijas, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas un Itālijas. Visvairāk ārvalstnieku sāks studijas programmā Medicine un otrā populārākajā programmā Dentistry, bet jaunieši uzņemti arī studiju programmās International Governance and Diplomacy, kā arī International Business and Start-up Entrepreneurship. Salīdzinājumā ar pērnrudens uzņemšanas rezultātiem lielākais kāpums redzams medicīnas studijās, kur šogad uzņemti par 34 % vairāk ārvalstnieku.

Saskaņā ar piesardzības pasākumiem COVID-19 infekcijas izplatības ierobežošanai visiem ārvalstu studentiem – gan jaunuzņemtajiem, gan jau studējošajiem – ir pienākums ierasties Latvijā 14 dienas pirms studiju sākšanas klātienē, un šajā posmā viņiem būs jāievēro pašizolācija. Kopumā RSU studē vairāk nekā 2300 ārvalstu studenti.

Par godu jaunā studiju gada sākumam 31. augustā, pulksten 15.00, RSU organizēs svinīgu Imatrikulācijas ceremoniju. Tā notiks klātienē augstskolai līdzās esošajā Iedvesmas parkā. Ceremoniju varēs vērot arī tiešraidē RSU mājaslapā gan latviešu, gan angļu valodā.

RSU šo akadēmisko gadu studentu un mācībspēku epidemioloģiskās drošības dēļ sāks tiešsaistē un no 5. oktobra pāries uz kombinēto apmācību procesu – studijas notiks gan klātienē, gan attālināti. Augstskola līdztekus īsteno arī virkni piesardzības pasākumu COVID-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, balstoties uz četriem principiem: informēšana, distancēšanās, higiēna un personas veselības stāvokļa uzraudzība.