Pētniecība

Katru gadu Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) oktobris ir Zinātnes mēnesis, kad notiek dažādi pasākumi, kas sniedz plašāku ieskatu studiju, zinātnes un industrijas ciešajā sasaistē. Arī šogad RSU Studējošo pašpārvalde (SP) Latvijas augstskolu studentiem un citiem interesentiem piedāvās četrus jaudīgus pasākumus, kas attīstīs inovatīvu, pētniecībā balstītu domāšanu.

Trešdien, 9. oktobrī, plkst. 15.00 RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (Anniņmuižas bulvārī 26a) studenti aicināti piedalīties uzņēmuma Exonicus katastrofu medicīnas simulācijas izspēlē, kur, izmantojot virtuālo realitāti, varēs apgūt četrus dažādus traumu scenārijus un izglābt "pacientu" piecu minūšu laikā. Šajā unikālajā pasākumā būs iespēja iejusties virtuālās realitātes dimensijā un izmēģināt tehnoloģiju, kurai ir potenciāls kļūt par medicīnas studiju nākotni. Pasākuma darba valoda – angļu.

Nedēļu vēlāk – trešdien, 16. oktobrī, – no plkst. 15.00 līdz 19.00 RSU vestibilā (Dzirciema ielā 16) norisināsies Startup Meetup, pulcējot daudzsološāko jauno Latvijas uzņēmumu pārstāvjus. Šajā pasākumā, kas atvērts plašākai publikai, jaunie uzņēmēji dalīsies iedvesmojošos pieredzes stāstos par ceļu no idejas līdz klīniskiem pētījumiem. Paralēli būs iespējams uzzināt, kas ir startup uzņēmums un kā to izveidot. Pasākuma darba valoda – angļu.

Savukārt vērienīgākais Zinātnes mēneša pasākums paredzēts sestdien, 26. oktobrī, plkst. 9.00 RSU Daily (Dzirciema ielā 16), kad sadarbībā ar Riga Tech Girls kopienu norisināsies hakatons. Smeļoties iedvesmu no tādiem uzņēmumiem kā Tilde, Accenture un Vigo, hakatona dalībnieki 12 stundu laikā definēs problēmjautājumu, apzinās iespējamos tehnoloģiskos risinājumus, izkops komandas darba prasmes, izzinās dizaina domāšanu un produkta izstrādes posmus. Pasākuma darba valoda – angļu.

Zinātnes mēneša pasākumu cikls noslēgsies trešdien, 30. oktobrī, plkst. 16.00 Swedbank centrālajā ēkā (Balasta dambī 15) notiks diskusija Nākamie soļi izglītībā, zinātnē un industrijā, kurā piedalīsies pārstāvji no studiju vides, zinātnes un industrijas. RSU diskusijā pārstāvēs Pedagoģiskās izaugsmes centra direktore Nora Jansone-Ratinika, Rīgas Tehnisko universitāti – studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis, no zinātnes politikas veidotāju puses pasākumā diskutēs Latvijas Jauno zinātnieku apvienības valdes priekšsēdētāja Ieva Siliņa, bet industriju pārstāvēs tehnoloģiju flagmanis Siemens. Pasākuma darba valoda – latviešu.

Zinātnes mēneša aktualitātēm var sekot līdzi, Facebook lapā pievienojoties pasākumam Science month 2019.