Sports

1. aprīlī Rīgā, Rimi Olimpiskajā centrā, norisinājās Latvijas čempionāts sieviešu volejbolā, kur cīņā par trešo vietu RSU/MSĢ trijos setos pieveica SuFA klubs/DU klubu un sērijā svinēja uzvaru ar 2–1.

Spēli ar diviem gūtiem punktiem sāka viešņas, taču seta turpinājumā RSU/MSĢ panāca 23:11 un pēc Kristīnes Leskinovičas uzbrukuma uzvarēja setu ar 25:16. Sezonas labāko spēlētāju laurus RSU komandā izpelnījās Anna Kovala un Karmena Struka.

“Sērijā nospēlējām stabilāk par pretiniecēm. Pirmajā spēlē nospēlējām tik labi un uzvarējām tik viegli, ka otrajā varbūt likās, ka būs vieglāk. Turpretī daugavpilietes bija koncentrējušās un ļoti labi spēlēja aizsardzībā. Trešo cīņu, kurā abas komandas bija nepilnos sastāvos, mēs aizvadījām stabilāk, spēlējām disciplinētāk un pieļāvām mazāk kļūdu,” par sēriju saka RSU/MSĢ komandas galvenā trenere Inguna Minusa. “Emocionāli meitenēm bija ļoti grūti saņemties pēc zaudējumiem Baltijas līgas ceturtdaļfinālā un Latvijas čempionāta pusfinālā. Abas sērijas sākām ar labu spēli un uzvaru, otrie mači neizdevās, trešos atkal aizvadījām labi, bet līdzvērtīgās spēlēs uzvarētāju izšķīra nianses. Šoreiz svinējām uzvaru.”

“Salīdzinājumā ar sezonas sākumu tagad esam kā diena pret nakti. Sezonu sākām nestabili, meklējām labāko virknējumu, līdz Baltijas līgas un Latvijas meistarsacīkšu izslēgšanas spēlēs parādījām īsto potenciālu. Katra spēlētāja ļoti progresēja spēles izpratnē,” sezonā padarīto vērtē trenere.

Savukārt, 2. aprīlī Lietuvā, Birštonas pilsētā, norisinājās Baltijas līgas FINAL4, kur RSU sieviešu basketbola komanda atspēlēja 12 punktu starpību, uzvarēja Klaipēdas Neptūnas ar 71:62 un Betsafe Sieviešu Baltijas basketbola līgas kopvērtējumā izcīnīja trešo vietu. Tā ir augstskolas pirmā godalga šajā turnīrā.

Māra Mote izcēlās ar četrpunktu gājienu otro dienu pēc kārtas, un arī šoreiz vienā uzbrukumā viņa dzēsa lielu daļu starpības – 16:20. Tas gan palika vienīgais RSU guvums vairāku minūšu garumā, un Neptūnas leģionāres atjaunoja divciparu pārsvaru – 18:29. Unas Šteinhardes pārtvertā bumba un divi punkti ātrajā izrāvienā samazināja starpību līdz viencipara skaitlim. Mote realizēja otro tālmetienu, savukārt tuvāk grozam izcēlās Miķelsone, taču arī pretinieces nesnauda – 25:33.

Matīsa Rožlapas trenētā komanda aizvadīja līdz šim pārliecinoši labāko sezonu Baltijas līgā. Rīgas studentes pirmo reizi uzvarēja pamatturnīrā, izcīnot daudzas uzvaras pār profesionālām un pusprofesionālām komandām.

RSU veikums sieviešu basketbolā uzskatāms par vienu no lielākajiem sasniegumiem Latvijas studentu sportā komandu sporta veidos. Līdzīgi rezultāti bijuši pa spēkam vien Latvijas Universitātes vīriešu komandai, kas divas reizes spēlēja Latvijas Basketbola līgas pusfinālā (2012. un 2022. gadā).

Avots: volejbols.lv, sportacentrs.com