Konsolidācija
Attīstība
Darbiniekiem

RSU Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) dome ir vieta stratēģiskam redzējumam par sociālo zinātņu attīstību un reizē pārstāvniecības forums fakultātes iekšējās demokrātijas procesos. Jaunā SZF dome tiks apstiprināta 14. maija Senāta sēdē.

szf_ikona-lead.png

SZF domes sastāvs veidots pēc īpašiem principiem. Pirmkārt, tiek pārstāvētas visas fakultātes attīstībai būtiskās intereses – domē ir fakultātes profesoru virzīts pārstāvis, studentu pārstāvji un administratīvās vadības pārstāvji (programmu grupu vadītāji).

Otrkārt, SZF Sociālo zinātņu pētniecības centra vadītāja patstāvīga vieta domē nodrošina pētniecības integrāciju studiju procesā. RSU kā zinātnes universitātei ir būtiska gan jauno zinātnieku ataudze, gan starptautiskais zinātnes novērtējums. Domē, vētījot studiju procesa attīstības iespējas, kā arī koriģējot esošo studiju procesa gaitu, uz zinātni vērsti sasniegumi ir būtisks dienas kārtības jautājums.

Visbeidzot, jaunajā domē ir īpaša vieta sadarbībai ar industriju un darba devējiem. Sekojot citu universitāšu pārstāvniecības institūciju paraugiem, viens no darba devējiem domes pārstāvniecībā reizē ir arī RSU absolvents. Industrijas perspektīva ir būtiska kā studiju procesa kvalitātes uzlabošanai sazobē ar darba tirgu, tā investīciju piesaistē fakultātes attīstībai.

Jaunās SZF domes darba kārtībā ir digitalizācijas un mākslīgā intelekta jautājumi, zinātnes un industrijas sadarbības stratēģiskās perspektīvas, kā arī universitātes darba ikdiena – dome piedāvā risinājumus, pārstāvot fakultātes darbinieku saimi, apstiprina būtiskākos fakultātes lēmumus, administratīvi uzrauga studiju procesa soļus un ar to saistītos lēmumus RSU normatīvā regulējuma ietvaros.

Projekts nr. KPVIS 5.2.1.1.i.0/2/24/I/CFLA/005 RSU iekšējā un RSU ar LSPA ārējā konsolidācija.

finanse_es_nacionalais_attistibas_plans.jpg