Aula
Darbiniekiem
Pētniecība

Līdz ar konferences Zināšanas praksei (Knowledge for Use in Practice) atklāšanu pirmdien, 1. aprīlī, ir sākusies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Zinātnes nedēļa. Medicīnai un veselības zinātnēm, kā arī īpaši sociālajām zinātnēm veltītās konferences turpināsies trīs dienu garumā, veidojot sadarbības platformu ne vien Latvijas un ārvalstu pētniekiem, bet arī industrijas pārstāvjiem un diasporas organizācijām. Konferenču ietvaros notiks arī vairāki papildpasākumi – vieslekcijas, darbnīcas un 3. Baltijas jūras valstu simpozijs par simulāciju un virtuālās realitātes izmantošanu. Nedēļa noslēgsies ar Baltijā lielāko starptautisko RSU studentu konferenci.

Zinātnes nedēļa uzskatāma par vēsturisku notikumu, kas palīdzēs pacelt zinātni universitātē un Latvijā kopumā jaunā līmenī, atklājot konferenci Zināšanas praksei, norādīja RSU rektors prof. Aigars Pētersons. Ar veiksmīgo Zinātnes nedēļas startu RSU sveica arī veselības ministre Ilze Viņķele un Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Anita Muižniece, uzsverot tīklošanās nozīmi šāda veida starptautiskos pasākumos, kas vienkopus pulcē tik daudz izcilu prātu.

Šonedēļ RSU viesojas vairāk nekā 50 ārvalstu ekspertu, tostarp prestižās Eiropas Sirds ritma asociācijas prezidents prof. Heins Heidbuhels (Hein Heidbuchel), kurš atklāšanas plenārsesijā izteica apbrīnu, ka Latvijā, samērā nelielā valstī, norisinās tik plašs zinātni stimulējošs pasākums ar astoņām paralēlajām sekcijām un desmit tematiskajām konferencēm, kā arī vairākiem papildpasākumiem.

Atklāšanas plenārsesijas turpinājumā ar ievadreferātu par universitāšu un zinātnes izaicinājumiem mūsdienu sabiedrības attīstībā konferences atklāšanā uzstājās Madrides kluba prezidente, Latvijas Valsts prezidente (1999–2007) prof. Vaira Vīķe-Freiberga. Savukārt molekulārģenētiķis, Francijas Inovācijas balvas (Médaille de l’innovation 2017) ieguvējs prof. Žamals Tazi (Jamal Tazi) runāja par iespējām, ko HIV ārstēšanā varētu sniegt viņa pētnieku komandas jaunatklātā molekula.

Konferences atklāšanas daļā uzstājās arī prof. Jehuda Šēnfelds (Yehuda Shoenfeld) no Izraēlas, prof. Peters Goreckis (Peter Goretzki) no Vācijas, pašmāju farmaceitiskā farmakoloģe prof. Maija Dambrova, kā arī mākslīgā intelekta eksperts prof. Simo Jāko Sārakala no Somijas.