Attīstība
Starptautiskā sadarbība

Bērnu ķirurgs un Eiropas Bērnu ķirurgu asociācijas prezidents prof. Amulija Saksena (Amulya Saxena) 11. februārī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bieziņa auditorijā nolasīja lekciju par bērnu ķirurģijas nākotni un sniedza nelielu video interviju, kurā atgādināja, ka simulācijās balstīta apmācība ir ļoti būtiska topošajiem bērnu ķirurgiem, jo ļauj iegūt pārliecību par savām spējām.

Turklāt Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), kā uzsvēra Lielbritānijas profesors, ir viena tām universitātēm, kurai ir tik plaša un moderna infrastruktūra, ka tā var piedāvāt iespēju gan vietējiem, gan Eiropas valstu ķirurģiem uzlabot praktiskās iemaņas, izmantojot simulāciju un dzīvos audus.

RSU un Latvijas Lauksaimniecības universitātes kopīgi izveidotajam Doctors Safe Train centram Jelgavā "ir lielisks potenciāls ne tikai šobrīd, bet arī nākotnē Eiropas līmenī, ja izdosies to attīstīt vēl vairāk tieši bērnu ķirurģijas jomā", piebilda Eiropas Bērnu ķirurgu asociācijas prezidents prof. Amulija Saksena.

No 10. līdz 12. februārim RSU Medicīnas fakultātes Bērnu ķirurģijas katedrā viesojās vieslektori Džordžs Drūgass (George Drugas) no ASV un Amulija Saksena no Lielbritānijas. Vizītes laikā ārvalstu viesi lasīja lekcijas un veica paraugoperācijas.