Atzinība
Darbiniekiem
Pētniecība

Trīs augstskolu kopradītā emociju regulēšanas lietotne EMORI ieguvusi prestižo Red Dot dizaina balvu kategorijā Zīmoli un komunikācijas dizains.

emori_red_3.jpg

Latvijā radītā EMORI emociju regulēšanas lietotne ir trīs augstskolu – Latvijas Mākslas akadēmijas, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Ventspils Augstskolas – kopdarba rezultāts, kurā iesaistīti bakalaura, maģistra un doktorantūras studiju programmās studējošie un viņu docētāji. Saņemtā Red Dot dizaina balva ir nozīmīgs sasniegums starpdisciplinārajā augstskolu sadarbībā, kļūstot par pirmo augstskolu sadarbības projektu Latvijā, kas saņēmis šāda līmeņa dizaina balvu.

EMORI ir mobilās pašpalīdzības lietotnes prototips psihiskās veselības uzlabošanai. Lietotnes mērķis ir palīdzēt attīstīt cilvēka emociju atpazīšanas un regulācijas prasmes. Vienlaicīgi lietotne ir pētniecības platforma, kas ļauj iegūt un analizēt datus par Latvijas iedzīvotāju emociju regulācijas prasmēm. Lietotne papildināta ar ilustrācijām, tā ir interaktīva un intuitīva, piemērota plašai potenciālo lietotāju auditorijai. Satura izveidē iesaistīti veselības aprūpes speciālisti, dizaineri, un katras lietotnes iterācijas izstrādē iekļauta mērķauditorija. EMORI saturs ir klīniski aprobēts un empīriski pamatots.

Augstskolu pārstāvji, kas bija iesaistīti lietotnes izstrādē

Latvijas Mākslas akadēmija: doc. Liene Jākobsone, prof. Barbara Ābele, doc. Matīss Zvaigzne, lekt. Markus Rožkalns, funkcionālā dizaina maģistra programmas studentes Džūlija Ekuse (procesa un interaktīvais dizains) un Sandra Sugako (satura strukturēšana un testēšana), grafikas un iepakojuma bakalaura programmas studenti Dārta Galiņa (UX/ UI dizains) un Ričards Znutiņš-Znutāns (ilustrācijas un zīmola izveide).

RSU: prof. Kristīne Mārtinsone, doktorante lekt. Inese Paiča (lietotnes koncepcija, satura strukturēšana), maģistra studiju programmas Mākslas terapija studentes Maruta Linuža un Inga Iejava (satura izstrāde un pilotpētījumi), bakalaura studiju programmas Psiholoģija studente Jete Anna Balama (pilotpētījums). Lietotnes satura izstrādi pašlaik turpina doktora studiju programmas Psiholoģija doktorante Elīna Ieva Smule.

Ventspils Augstskola: pētniece lekt. Karina Šķirmante (programmatūras izstrādes darbs, tehniskās konsultācijas, sistēmas prototipēšana), pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas Programmēšanas speciālists students Jānis Vīksne (programmatūras izstrāde un testēšana).

Red Dot ir viens no lielākajiem dizaina konkursiem pasaulē, kurā ik gadu tiek saņemti aptuveni 20 tūkstoši pieteikumu. Konkurss notiek kopš 1955. gada, un to organizē Ziemeļreinas-Vestfālenes Dizaina centrs, kas ir viena no vecākajām un slavenākajām dizaina institūcijām Eiropā. Apbalvojums tiek pasniegts tādās kategorijās kā Produktu dizains, Komunikācijas dizains un Dizaina koncepcija. Konkursa žūriju veido starptautiska neatkarīgo dizaineru un dizaina profesoru sastāvs. Red Dot norāda uz izcilu kvalitāti visā pasaulē.

Aktivitāte tiek īstenoti projektā Pārvaldības procesu pilnveide un studiju programmu satura modernizācija Rīgas Stradiņa universitātē (Nr. 8.2.3.0/18/A/011).

ieguldijums_tava_nakotne_rsu_nap_esf.jpg